Te niby brzydsze ale jakże piękne

Łąki, pola, lasy, bagienka... - jak się to nazywa i czy można to przynieść do własnego ogrodu?

Postautor: Emmi » pn lut 12, 2007 1:12 pm

Onaelu piękne!! :lol:
Czy tam w tle albo obok, bo to zależy jak się stanie, ale rośnie Ci oset ozdobny, albo tak jakby oset ozdobny? Nie mam jak zajrzeć do pomocy naukowych aby podać jego nazwę a ostatnio przyglądałam się takim podobnym roślinom jako rodzaj ozdoby ogrodowej :)
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » pn lut 12, 2007 9:11 pm

Tak Emmi-to oset :lol: Taki srebrny gigant!!! Ale on jest dwuletni-zakwitnie i zdycha:(
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » wt lut 13, 2007 11:17 am

Da się z niego wziąć nasiona?
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » pt lut 16, 2007 10:38 pm

Emmi-da sie wziąć nasiona,ale w tym roku,bo zeszłoroczne spłonęły na wielkim stosie......:)Nie nalezy dopuszczać,aby nasiona sie wysiały same,bo wtedy będziesz miała osty wszedzie-nawet na trawniku sobie radzą:(
Ale o czym my tu rozmawiamy :cry: ,w tak szlachetnym temacie chwaścior wydostał sie na tapetę :cry:
Aż strach zdjecia wklejać,ale masz Emmi-skoro CI sie podoba......... Obrazek Obrazek
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » sob lut 17, 2007 11:30 pm

Może masz i rację, że w tak szlachetnym temacie taki ,,chwaścior,, ale jaki piękny :oops:
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: wac » ndz lut 18, 2007 4:02 am

i jaki miły w dotyku.
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Emmi » pn lut 19, 2007 10:44 am

wac//:) A nawet i miły w dotyku jak mniemam dla kogoś, wierz, myślę, że to kwestia upodobań w pewnej materii :wink:

Ale może powrócimy do tematu?
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » czw lut 22, 2007 12:51 pm

Przyznam się, że temacik założyłam pod kątem przepięknego ostu ozdobnego, którego dojrzałam w tle zdjęcia i gdy na innym zdjęciu mym oczom ukazała się cudnej urody ozdobna trawa... :lol:
A okrzyk pewnej Weteranki ,,aż strach zdjęcia wklejać,, stało się motorem do działania :roll:
Tak więc, kochani spokojnie wklejajcie swoje zdjęcia, ja tu będę pytać o wyuskane perełki ze zdjęć :D
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » czw lut 22, 2007 1:07 pm

Tak więc... [ukłon w stronę mojej pani polonistki :) ]
Czy możesz Onaelu przenieść swoje śliczne zdjęcia ostu srebrnego giganta i Ty Lucysiu może masz jakieś bliższe zdjęcie swej ozdobnej trawy?
Pare ostów już mam na działce i mąż myślał, że boję się pokłóć dlatego nie wyrywam, więc właśnie ,,szczęka mu opadła,, jak dowiedział się, że zostały z racji ich piękna i moich planów z nimi związanych :) Ale do rzeczy, skoro osty u mnie bujnie rosną, to te ozdobne też powinny sobie dać radę - chyba? Więc zapytam Cię Lucysiu o warunki dla trawy. Czy muszą mieć wilgotno, czy są tolerancyjne glebowo, jakie słoneczko im pasuje... :D
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » czw lut 22, 2007 1:32 pm

Emmi-nie wiem jak mam przeniesć zdjęcia?Co najwyżej mogę je wstawić raz jeszcze,ale chyba nie ma co "zaśmiecać" forum tymi samymi zdjeciami.... :cry:

A skoro jesteśmy przy "chwaściorach" to popatrz na Bylicę ogrodową :wink: Prawda,że piękna????
Jej srebrne gałązki pięknie komponują sie w mieszanych bukietach :) Obrazek
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: lucysia » czw lut 22, 2007 7:32 pm

Moja trawka Emmi nic nie potrzebuje ,byle kawałek ziemi i chęci żeby ją zasadzić.Bez żadnej specjalnej opieki rozrasta się w zastraszającym tempie.naprawdę traktuję ją bez sentymentów,rośnie w pełnym słońcu i na jesieni jak zasialiśmy trawkę to troszkę ją rozpieszczaliśmy.Wszak trawnik trzeba podlewać żeby urósł.Więc i trawie ozdobnej się dostało troszkę wody :lol: Zadowolona była. Obrazek Obrazek
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » czw lut 22, 2007 11:39 pm

Onaelu, ,,chwaściory,, ?? :shock: No jak tak można!! :wink:
To może z tematu róż wykasuj a tu wklej, to nie będą się powtarzać. A są piękne... swoją drogą, skoro to ,,chwaściory,, to jakim cudem zawdzięczają swe miejsce na zdjęciu? Bylica ogrodowa też niczego sobie, a taką trawkę jak jest za nią to i ja mam, przynajmniej tak mi się wydaje. Też jest śliczna :)
Lucysiu, piękna trawa :) dzięki za pomyślne wieści, oj będzie miała ona u mnie mnóstwo miejsca :lol:
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » pn kwie 23, 2007 9:30 am

Lucysiu!!!! :D doszła!!!! :D :D :D :D :D doszła, hurra!!!
Pan listonosz obudził mnie w prawdzie, ale tak przejęty był, że to transport żywych roślin spoczął na nim, że w pierwszej kolejności przyjechał do mnie :D Bał się, że jak tak pokolei będzie, to przy tych przekładaniach paczek to mu się ta zniszczy - no normalnie myślałam, że go ucałuję, że tak zadbał o te roślinki :D

Roślinki mają się dobrze :D Już zachwicił mnie ich kolor liści, teraz jeszcze takie malutkie i pewnie zmęczone podróżą, ale śliczne. Już nie mogę się doczekać jak podrosną... siedzą już sobie w ogorodzie i słuchają śpiewu ptaków... chociaż najpier turkotu kosiarki po sąsiedzku :? ale teraz już śpiewu ptaków :D

Wielkie, wielkie dzięki !!! :* [tuli]
Ostatnio zmieniony wt kwie 24, 2007 7:44 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » pn kwie 23, 2007 6:49 pm

Niech rośnie na zdrowie.Moja całkowicie zmarzła,jak nie odbije to będę wiedziała gdzie sie zgłosić po odnóżkę [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » wt kwie 24, 2007 7:47 am

Lucysiu pewnie, że tak. Ale bardzo Ci współczuję tych strat, szczególnie, że to pieniążki domowe :? :*
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » śr kwie 25, 2007 2:49 pm

Jakoś to będzie.Powoli wychodzi co tak naprawdę w 100% zmarzło a co powoli dochodzi do siebie,mimo że podmarnowane.
Trawka np.troszkę zostało,ale naprawdę niewiele.Tyle tylko żeby przetrwała.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » śr kwie 25, 2007 3:13 pm

Lucysiu doradź mi proszę w sprawie trawki. Dojechała w całkiem dobrym stanie, od razu posadziłam ją do ziemi, razem z tą w której przyjechała. Ale nie podlałam jej, mam taki nawyk z doniczkowych. Padało obficie dnia następnego. Dzisiaj jest prześliczna pogoda, gorąco. Trawka ma się dobrze, aklimatyzuje się, czy jak kto woli dochodzi do siebie ;) Ja mam w zwyczaju pozostawianie nowo przybyłych w spokoju co by się zaaklimatyzowali, ale nie wiem czy tak samo postępuje się w przypadku trawy? Może powinnam ją codziennie podlewać?
Ostatnio zmieniony śr kwie 25, 2007 3:24 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » śr kwie 25, 2007 3:20 pm

Jak uważasz Emmi.Ja też nie rozpieszczam roślinek.Chociaż teraz mimo ,ze to wiosna jest tak okropnie palące słońce (jak w lipcu),że wszystko wypali.Może od czasu do czasu zroś jej chociaż liście.Ja np.posadziłam tydziń temu stokrotki z kępą ziemi i niestety stwierdzam że błąd popełniłam że nie podlewałam ,wszystkie usychają [cry]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » śr kwie 25, 2007 3:26 pm

Czyli podleją ją dzisiaj na wieczór :). A może uda się podlać cały ogródek? :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » sob maja 12, 2007 4:33 pm

A to chyba jest dąbrówka rozesłana.
Chwast, rośnie sobie na dziko w nieuprawianej części ogrodu, ale właściwie czemu by jej nie zacząć uprawiać? Powinna byc niezłą roślina okrywową :)
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » wt maja 15, 2007 3:12 pm

Śliczna :) Masz rację, wygląda jak dąbrówka rozłogowa. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem roślin polnych i leśnych. A kiedy trafiłam informacje, że w naszym klimacie na łąkach rosnął odmiany Orchidei to już w ogóle utwierdziłam się, że jest to bardzo krzywdzące nazywanie roślin ,,naturalnie,, rosnących - chwastami [rol]
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 4:07 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » wt maja 15, 2007 8:46 pm

Tak, storczyków jest dalej dużo, choc niestety to rośliny ginące z powodu rosnącego zanieczyszczenia środowiska i prznawożenia łąk.

Piękne widzieliśmy w zeszłym roku w lipcu w Tatrach przy ścieżce nad Reglami, próbowałam zdjęcia robic, ale trochę za ciemno już było :/ A nawet były pachnące! Bordowe, białe, seledynowe...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » pt maja 25, 2007 11:58 pm

Lucysiu :D !!! trawka przyjęła się... okropnie długo to trwało i już martwiłam się, że z niej nic nie będzie, bo pierwszego dnia ślimaki się nią zainteresowały, a potem nic się nie ruszała... podlewałam, padało i nic. Ani kawałeczek listka nie drgnął :( Już myślałam, że jej źle u mnie jak nagle wyprostowała się i ruszyła :D jeszcze jest mała ale już ją badzo lubię :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Anamaria » sob maja 26, 2007 4:03 am

U mnie trawka od Lucysi też się przyjęła! Podzieliłam kępkę na dwie mniejsze i posadziłam w różnych miejscach. Obie mają się dobrze. Emmi, ja podlałam je zaraz po posadzeniu i potem za każdym pobytem na działce.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Emmi » sob maja 26, 2007 8:27 pm

Ja mojej niestety nie rozdzielałam,posadziłam ją w ogródku w tzw ,,przechowalni,, bo kwiatki z ogródka wyjadą na działkę. Myślę, że kolejna zmiana miejsca już nie będzie dla nich taka ucążliwa, bo będę rośliny wykopywała razem z ziemią, wkładała do kartonu z tą całą bryłą ziemi. A te doły potem czymś zasypię ;) Byleby przyjeły się tutaj.
W ten sam sposób przetransportowałam bez i ma się bardzo dobrze... chyba aż za bardzo, bo puścił pare odrostów :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: lucysia » sob maja 26, 2007 9:47 pm

Cieszę się dziewczyny że trawka się przyjeła.teraz okopywać teren żeby wszystkiego nie zarosła,hihihi!!Moja na szczęście jest okey.Zmarzła na zewnatrz,jak agawa a ze środka powypuszczły liście i jest tak jakby nic jej nie było [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » sob maja 26, 2007 9:52 pm

Lucysiu :D A na zimę jakoś ją osłaniasz?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » sob maja 26, 2007 9:59 pm

..a o jakiej trawce Wy rozprawiacie Dziewczynki? Czyzby Miskant [?]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: lucysia » sob maja 26, 2007 10:00 pm

Nie,zostawiam ją tak jak jest z szumiącymi wiechciami i dopiero na wiosnę tuż przed tym jak zaczynają żyć czubki obcinam wierzch żeby mogła rosnąć nowa.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Emmi » ndz maja 27, 2007 9:54 am

Cebulko :) no ja nie miałam tej przyjemności aby zobaczyć storczyki w naturze, dowiedziałam się, że rosną, że są z książki. Chciałabym mieć je u siebie, ale zdaje się, że moje warunki działkowe nie są dla nich dobre...

Onaelu :D zdaje się, że tak. Miskant chiński bodaj że... tak jakoś trafiłam gdzieś na forum tą nazwę na ich temat :) Bo jak dla mnie to ,,trawka Lucysi,, :)
Lucysia :D acha, to fajnie...
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Weigela » pn maja 28, 2007 5:41 pm

Też mam taką trawkę.Tej wiosny ją przesadziłam.Teraz będzie zdobić oczko wodne.
Ja podrośnie to pstryknę zdjęcie
Awatar użytkownika
Weigela
Weterani
 
Posty: 549
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 3:46 pm

Postautor: Emmi » wt maja 29, 2007 7:44 am

Ostatnio przedzierając się przez łąki z synem aby niepostrzeżenie przybliżyć się do jelenia, trafiłam na takie śliczne rosnące cudeńka. Wśród kęp łąkowej trawy przepięknie wyglądały, pewnie zdjęcie słabo to uchwyci. Obrazek

Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Następna

Wróć do Flora Polski

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość