Te niby brzydsze ale jakże piękne

Łąki, pola, lasy, bagienka... - jak się to nazywa i czy można to przynieść do własnego ogrodu?

Postautor: Emmi » pt sie 29, 2008 3:19 pm

Tęsknota za latem mnie schwyciła przez tą jesienną aurę :? W tych licznych pracach tego roku nie miałam czasu na roślinki polne. Tyle co niektóre udało mi się przenieść na działkę... a takie piękne mijałam co jakiś czas, ale jak wszystko i one przemijały... wczoraj albo przedwczoraj widziałam na bank kwitnącą niezapominajkę. To jakaś dzika odmiana, bo o drobniejszych kwiatkach, ale żeby teraz kwitła? No chyba, że jest coś łudząco, niemalże identyczne do niej [skorb]
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » ndz lip 19, 2009 11:00 am

Już kiedyś go pokazywałam, znalazłam jednego w zeszłym roku, albo z dwa?, w tym mam ciut więcej, a jeden z nich przerwał nam wręcz prace nad podestem altani, robiąc nam ,,a ku ku,, ze sterty kamieni. Ale wynikałoby z tego, że lubi kamienno, murkowe miejsca. Może stąd nasze niepowodzenia w rozmnożeniu go. Co do gleby trudno powiedzieć, bo ten pierwszy jakby na przepuszczalnej, wapiennej rósł, ten przy kamieniach, wręcz na czystej glinie [skrob] Mnie to się wydaje, że to o kamienie i skałki się rozchodzi. Bo ten w kamieniach, a tamten na gruzie.
Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » ndz lip 19, 2009 11:12 am

Emmi - kwiatek na zdjęciu to lnica pospolita ;)

To bardzo ciekawa roślinka, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lnica_pospolita
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » ndz lip 19, 2009 11:18 am

Cebulko [tuli] dzięki ale właśnie znalazłam ją w linku podanym przez Ciebie w dziale z encyklopedią roślin polnych :) I przy okazji znalazłam tam informację, że ona lubi skałki, czyli teoria pokryła się z moją obserwacją :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Emmi » czw lip 21, 2011 10:48 am

A ja z uporem maniaka próbuję zadamawiać polne. Kilka mi się udało... ale strasznie trudno im dogodzić... a niby to chwasty :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » czw lip 21, 2011 12:30 pm

Emmi pisze:A ja z uporem maniaka próbuję zadamawiać polne. Kilka mi się udało... ale strasznie trudno im dogodzić... a niby to chwasty :)

Bo czasem jak chcemy dobrze to odwrotnie wychodzi [haha]
Na przykład te duże rumianki (nie wiem właściwie jaka jest ich oficjalna nazwa) rosną dobrze tylko na ubogiej ziemi - jak im jest za dobrze, to marudzą, gorzej kwitną - sprawdzone [!]
Na drugim zdjęciu jest sadziec - super do wabienia motyli [pijany]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » czw lip 21, 2011 1:24 pm

Cebulka pisze: Na przykład te duże rumianki (nie wiem właściwie jaka jest ich oficjalna nazwa) rosną dobrze tylko na ubogiej ziemi - jak im jest za dobrze, to marudzą, gorzej kwitną - sprawdzone [!] ]


Cebulko, te duże rumianki to Złocień właściwy lub Jastrun właściwy :)
Już wielokrotnie sadziłam odmianę z pełnymi kwiatami i ni diabła :( nie chcą się utrzymać...po prostu gdzieś sobie znikają :(
Jest więc coś na rzeczy z tym, że mogą mieć za dobrze u mnie .......jakoś z innymi kwiatami nie mam takich kłopotów?
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Emmi » czw lip 21, 2011 7:00 pm

Baś :) A może je po prostu z wiosną wyrywasz podczas pielenia? Bo one tak trochę pod standartowy chwaścior podchodzą. Ja po prostu pamiętam gdzie, który jest i jakkolwiek z wiosną wygląda to nie ruszam, na zasadzie ,,zdążę wyrwać,,
Pamiętam Cebulko [tuli] Ty parę lat temu znalazłaś mi jego nazwę, wtedy rósł tylko w jednym miejscu w tym już w 3-4 i dalej go rozsadzam, a motyle się cieszą :)

Ten niby rumianek to kwitł mi w maju, a obecnie bardzo podobny, tylko dużo wyższy kwitnie mi teraz. Oba rodzime więc chyba to dwa różne skoro kwitną w różnym czasie na podobnych stanowiskach.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » ndz maja 12, 2013 7:44 am

Aż wstyd, że tak dawno mnie nie było tutaj, a przecież to w sumie moje wierniejsze oblicze działki [mysli]

Moje ulubione miejsce tej wiosny na działce...
Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: tereklo » ndz cze 09, 2013 8:43 pm

Łąki kwietne

Łukasz Łuczaj
cz1


cz2
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » ndz cze 23, 2013 11:21 am

Obrazek Nie umiem się im oprzeć... Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » czw lip 14, 2016 11:49 am

Tu napiszę odnośnie rozwijającej się rozmowy na temat spotkanego polnego kwiatka z tematu - niebieskiego.

Cebulko stwórz sobie miejsce na łąkowe, będziesz zachwycona. Ja mam u siebie łączkę z rudbekiami, pisałam o nich ostatnio na blogu to zaraz wstawię link. Najwspanialsze jest to, że rudbekie na łączce nie mają żadnego problemu z rośnięciem, z rozmnażaniem się. Moja łączka też jest ciekawa, bo nie wpuszcza wszystkich roślin. A posadzona przez nas trawa ozdobna trzymana jest przez łąkowe w mocnych ryzach. Ale za to Cebulko jak pięknie się zmienia ten kawałek i to sam. Każda roślina ma swój czas...
http://agatekmix.blogspot.com/2016/07/i ... aczka.html
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » śr lip 20, 2016 7:10 am

Odkąd mam nową komórkę z wypasionym aparatem to wszystkie polne ,,są moje" na zdjęciach. Niedaleko pracy jest pewna łączka, którą dość często podziwiam i zrobiłam jej zdjęcia, wstawię oba, ale tak naprawdę robiłam tym samym roślinom dla pewności, że wyjdzie zdjęcie.
Załączniki
IMG_20160704_124930[1].jpg
IMG_20160704_124920[1].jpg
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Cebulka » śr lip 20, 2016 7:17 pm

Dziurawiec i wyka (chyba) płotowa :)
Super razem wyglądają - człowiek by lepiej nie zakomponował kolorystycznie [prosi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » sob lis 12, 2016 4:12 pm

Troszkę zaniedbałam ten temat a tak bliski memu sercu, będący utrapieniem dla Toma [rol] No ale jak można pozwolić na całkowice skoszenie działki jak takie śliczności rosną na niej? I to same. Nawet Melci nie wolno ich zjadać, więc skoro nawet Melci nie wolno to naprawdę to sprawa poważna [wstydzi]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » sob lis 12, 2016 4:48 pm

Nie chcąc dublować zdjęć jeśli gdzieś je wstawiałam to podeślę linki do postu blogowego na temat mojej łączki
http://agatekmix.blogspot.com/2016/07/i ... .html#more
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Cebulka » śr lis 16, 2016 9:13 am

Piękne te białe gwiazdkowe kwiatki, tu na południu Polski takich nie spotkałam, sprawdzałaś jak się nazywają?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: biolka » śr lis 30, 2016 1:34 pm

Cebulka pisze:Piękne te białe gwiazdkowe kwiatki, tu na południu Polski takich nie spotkałam, sprawdzałaś jak się nazywają?

To prawda, cudne są te kwiatki :) Az szkoda kosić taki zbiór wielu rodzajów kwiatów. Wolałabym zostawić je w spokoju niż mieć później wyrzuty sumienia, że niszczę roślinność.
Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne są najlepsze dla tłustej cery - http://pielegnacja-cery-tlustej.pl/jakie-zabiegi-kosmetyczne-dla-cery-tlustej/
Awatar użytkownika
biolka
 
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 28, 2016 8:11 am
Lokalizacja: Gniezno

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » sob lip 08, 2017 7:37 am

Nie spodziewałam się, że dożyję takiej chwili Obrazek że w programie ogrodniczym będą prezentować koniczynę w różnych odmianach na rabacie obok bylin. [ubaw2]
Program ,Rok w ogrodzie" stworzony do reklamy produktów ogrodniczych najczęściej mocno chemicznych i nagle koniczyna [ubaw]
W każdym razie trzeba to uczcić [winko]
Przy okazji dowiedziałam się o odmiane koniczyny długokłosowej czy jakoś tak i ja akurat jestem zadowolona z dzisiejszego odcinka bo mam kąt na łączki dla owadów ale... to tak jak by rozpoczął się ,,koniec epoki ogrodnictwa formalnego" Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Ale na razie cieszę się z wejścia koniczyny do ogrodów kwiatowych jako ,,obwódki rabatowe" i ,,kompozycje z innymi bylinami" [ubaw2]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Cebulka » pn lip 10, 2017 10:39 pm

Super [lol]
To może jeszcze przed Tobą kariera telewizyjna, "chwasty" zrobią się jeszcze bardziej modne i ekipy tv będą się w kolejce ustawiać żeby nagrać program w twoim ogrodzie ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » wt lip 11, 2017 4:24 am

[mysli] Nie pomyślałam o tym :D
Wiesz, ogromnie się cieszę, że rośliny polne zostają zauważone bo niektóre z nich potrafią naprawdę pięknie kwitnąć ale żeby akurat spośród tak ogromnej gamy pięknie kwitnących i posiadających piękne kwiatostany wybrać koniczynę tylko dlatego, że jest miododajna to... [rol] Już jak pochylili się nad tym chwastem to mogli wybrać lepiej.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Te niby brzydsze ale jakże piękne

Postautor: Emmi » pn kwie 01, 2019 10:10 am

Nie wiem na ile to jest darmowe, ale tutaj na tej stronie https://atlas.roslin.pl/ jest program do rozpoznawania roślin. Sprawdziłam i rzeczywiście działa :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Flora Polski

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron