Biedronki

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Biedronki

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 1:24 pm

Biedronki
[27.05] 12:11 Słoneczko2006
.Wyobraźcie sobie, że poszukam tych biedronek i ich larw, ale jak opryskam mszyce zginą i one sami widzicie i zostanę zdana już tylko na opryski bo te paskudztwa uodparniają się na chemię a biedronka ma pusty brzuszek zawsze! Kto wie gdzie kupić ich larwy, po zimie prawie niema biedronek.
*******************************************************************************************
[27.05] 16:16 Słoneczko2006
, że gdzieś można kupić te biedronki, ale się uczepiłam chcę biedronek na mojej fasolce
*******************************************************************************************
[27.05] 23:18 belva
sloneczko biedronki chyba mozna zamowic z katalogow.
*******************************************************************************************
[02.06] 18:57 Słoneczko2006
Oprócz licznych gatunków biedronek, które zjadają mszyce, są też biedronki, które zjadają wełnowce. Skutecznym ich pożeraczem jest australijska biedronka wełnowcowa (Cryptolaemus montrouzieri). Jest ona od kilku lat hodowana w insektariach. Na 10m2 wystarcza około 25 chrząszczy, na pojedynczą roslinę około 5. Samica może złożyć nawet 400 jaj w złoże jaj wełnowca. Larwy biedronki także są drapiezne i oprócz wełnowców zjadają także inne owady ssące. Są one podobne do dorosłych wełnowców i w temperaturze od 21 stopni moga podczas całego okresu rozwoju wytępic ponad 300 wełnowców. Odpowiednimi dla nich warunkami są: temperatura conajmniej 20 stopni i wilgotność powietrza conajmniej 60%. Można je kupić (niestety w ilościach hurowych) pod nazwą CRYPTOBUG.
*******************************************************************************************
[02.06] 19:59 Słoneczko2006
Apropo Portugalczycy nazywają ją joaninka, Serbowie - buba mara, Francuzi - coccinell, Anglicy - ladybird lub ladybug to o mojej biedronce, ciągle szukam sklepu w necie.
********************************************************************************************
[02.06] 20:18 belva
mozna kupic biedronki na GrowQvest.com
********************************************************************************************
[03.06] 02:19 Sz_elka
A propos wabienia biedronek - poczytaj: http://www.muratordom.pl/6931_3201.htm
********************************************************************************************
[13.06] 09:43 Słoneczko2006
Jeżeli chodzi o mszyce walczę z nimi pokrzywą – nadal, uparłam się i chyba wytrwam i muszę koniecznie pochwalić się moim sukcesem, choć mszyce jeszcze w ogrodzie siedzą wczoraj na moim koperku naliczyłam sześć całe 6 biedronek, ale się ucieszyłam (dwie dbały o powiększenie kolonii). Gorąco namawiam nie trujmy jeżeli nie spróbowaliśmy naturalnych metod może na początku będzie trochę strat, ale będziecie czuli, że robicie coś dobrego! Nie jestem nawiedzonym ekologiem, ale kocham biedronki, które po opryskach nie mają żadnych szans.
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości