Bonsai, formowanie roślin

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Bonsai, formowanie roślin

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 1:23 pm

Bonsai, formowanie roślin
[30.03] 15:08 Sz_elka
Dla ciekawych i zainteresowanych wynalazłam :http://www.bonsai.pl/
********************************************************************************************
[30.03] 15:41 Sz_elka
Jeszcze a`propos bonsaj ... to jeśli,że ktoś chce bawić się w formowanie roślinki prowadzonej od nasionka, na Allegro była taka propozycja firmy "Gadar" :
http://www.allegro.pl/item87083342_bons ... wosc_.html
********************************************************************************************
[30.03] 18:47 elka14
Nie polecam nasionek firmy GADAR, a może tylko ja miałam pecha. Kupiłam niewiele - lubię nowości i nic nie wzeszło...
********************************************************************************************
[31.03] 08:48 Emmi
jagoda// co do formowania iglaków, to znalazłam coś takiego : ,,Iglaste rzeźby Roślinne kule, stożki i spirale obok zwykłych krzewów i drzew w ogrodzie? Dlaczego nie! Takie roślinne rzeźby porządkują przestrzeń i są zwykle punktem centralnym kompozycji. Doskonale nadają się do niewielkich ogrodów i jako ozdoba tarasów.... ,,http://iglaki.agrosan.pl/0003.htm
********************************************************************************************
[12.07.2009] 23:08 aknad
No to się pochwale , zrobiłam z jałowca, (który miał pokrój choinki) – drzewko bonzai nawet ładnie wygląda. zabieg był konieczny ponieważ miał wewnątrz krzaczka sama „rdze”, która opadała i szpeciła –teraz jest odmłodzone i efektowne w nowym wydaniu. Tylko nie wiem czy czas był dobry do przycinania, ale co tam.
********************************************************************************************
[13.07.2009] 09:29 beza 62
Ja na przykład bardzo lubię takie przystrzyżone iglaczki wyglądaja bardzo efektownie. Jest to świetne wyjście z awaryjnej sytuacji, kiedy drzewko chorowało i zrzuciło sporo igieł. Zamiast szpecić ogródek staje się ozdobą Tylko czy Twoje drzewko Aknad nie jest dalej chore... skoro piszesz że ma rdzę. Może trzeba je jeszcze dodatkowo czymś spryskać.
********************************************************************************************
[28.09.2008] 19:00 archiwka
Ogoliłam tuje tzn. tak strzygłam naokoło elektryczna piłką i przycięłam czubki na prosto Wygladają elegancko wszystkie trzy. Powiedzcie mi czy dobrze zrobiłam. Również modrzew tak tnę w tzw. kulę
********************************************************************************************
[29.09.2008] 07:10 40-latka
Jestem godna podziwu dla twoch umiejętność.Jeśli ci to pasuje do całej koncepcji ogrodu to może i dobrze zrobilaś chociaż ja jestem zwolenniczką raczej naturalnych kształtów.
********************************************************************************************
[29.09.2008] 17:57 archiwka
dziękuję za odpowiedż. mnie podobają sie strzyzone ale jak już troche odbiją i zazielenią się.Z drugiej strony nie moge dopuszczac zeby urosły duze bo moja działeczka ma 200 m a Ja nasadziłam tyle iglaków jest to teren ogródków działkowych.
**********************************************************************************
[29.09.2008] 19:39 ew60
dobrze robisz,że formujesz rośliny- włosy też nam rosną różnie ale są ładniejsze jak się je ładnie strzyże - ! Dla tych co lubią naturalne wzrosty są lasy, i inne tereny otwarte. Tuje szczególnie dobrze jest przycinać ,bo zagęszczają się do środka a nie "łysieją" ciagnąc się w cieniutkich gałązkach. Tylko radziłabym przycinać wcześniej, albo na początku lata albo września, bo wtedy miejsce cięcia zabliźni sie lub wypuści nowe gałązki. Ale jesień ciepła, wszystko będzie dobrze.
********************************************************************************************
[30.09.2008] 07:52 i nie zawsze tak jest
bo drzewka strzyżone nieneturalnie (kóle.kwdraty...itp.) to raczej parkowa i przypałacowa moda.............nie zgadzam się,że naturalne to tylko w lasach,Większośc osób ma jednak ogrody naturalne i strzyże dzrewa i krzewy jak tego wymagają zachowując naturalne kształty korony.Ja mam taki ogrod i nie wyobrażam sobie żeby byl inny ....Ale upodobania są różne. Drzewa o naturalniej koronie rosną również w naszych ogrodach, nie tylko w lasach.
********************************************************************************************
[01.10.2008] 09:33 ew60
oczywiście zgadzam się z moją poprzedniczką. Ale o przycinaniu to mówię w dosłownym rozumieniu przycinam - a nie : wycinam - wzory i potwory. Przycinanie rozumiem tak,że przycinam to co niepotrzebnie rosnie. Tuje zostawione bez przycinania w rezultacie "rozłażą " się na boki i wyłamują - szczególnie w zimie podczas opadów śniegu.
********************************************************************************************
[01.10.2008] 10:08 IZAIZA
koleżanki specjalistki, a co można sadzić w pażdzierniku w ogrodzie.Mam świeżo zakupioną działkę,mąż ma czas dopiero za tydzień żeby coś z nią robić.Chciałabym coś w tym roku posadzić,żeby cieszyć się za rok jakąś wychodowaną roślinnością.Podpowiedzcie mi coś....
********************************************************************************************
[01.10.2008] 18:10 Re_re
Ew60 przycinanie drzewek i krzewów to obowiązek.One to bardzo lubią.W zamian odwdzięczą się lepszym kwitnieniem i pięknym pokrojem.Wycinania figur geometrycznych zdecydowanie nie popieram.
********************************************************************************************
[04.10.2008] 20:49 archiwka
Witam. Dziekuję za odzew. .ale namieszałam. Chcialam powiedziec ze tuje podcięłam w ten sposób ze ścięłam czuby ok 20 cm , lekko zaokragliłam ich z grubosci żadnych wzorów geometrychnych. Cały czas podlewam a na zime zastosuję nawóz zimowy dla iglakow.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron