Internet, zakupy na odległość

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Internet, zakupy na odległość

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 1:03 pm

Internet, zakupy na odległość

[09.01] 11:28 Mikros
Jak jesteśmy w temacie nasion to podaję Wam link http://www.pnos.com.pl Nie będę robić tajemnicy, zaopatruję się w tej firmie od kilku ładnych sezonów. Ceny są dostępne a i nowości nie brakuje. Nie zdarzyło się by jakieś nasiona nie wzeszły, nawet nie robię prób kiełkowania. Obejrzycie to sami ocenicie. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę zakupić wysyłkowo nasiona warzyw do ogrodów ekologicznych. Nasiona zaprawiane nie chemią ale ziołami.
********************************************************************************************
[13.01] 01:02 Mikros
Jeśli będziesz klientką PNOS-u otrzymasz nr klienta /nie zgub go/ w następnych latach będziesz miała bonifikatę cenową przy zakupie i oferty będą wysyłać Ci już sami.
********************************************************************************************
[30.03] 15:41 Sz_elka
Jeszcze a`propos bonsaj ... to jeśli,że ktoś chce bawić się w formowanie roślinki prowadzonej od nasionka, na Allegro była taka propozycja firmy "Gadar" :
http://www.allegro.pl/item87083342_bons ... wosc_.html
********************************************************************************************
[30.03] 18:47 elka14
Nie polecam nasionek firmy GADAR, a może tylko ja miałam pecha. Kupiłam niewiele - lubię nowości i nic nie wzeszło...
********************************************************************************************
[24.04] 11:54 Wiotka
Naoglądałam sie rośłinek na allegro i kupiłam. Okazało się, ze przpłaciłam. Te same nasiona w sklepach internetowych sa o polowę tańsze. Po prostu za bardzo sie pośpieszyłam - zamiast wpierw poszukać a potem kupowac to mam za swoje.
********************************************************************************************
[28.05] 15:46 Albera
Trzecie to już sama rozszyfrowałam. Roślina odstraszająca komary, z bardzo tajemniczymi nazwami: nepeta cataria, labiatae mussini, a w końcu jeden zamieścił zdjęcie torebki z nasionami - kocimiętka. Ceny : 6, 7 zł plus wysyłka, a w pierwszym lepszym sklepie chyba ok. 2 zł. Tak że nie dawajmy się naciągaczom
********************************************************************************************
[29.05] 06:44 Słoneczko2006
. Fakt Albera ma racje zanim coś kupimy sprawdźmy ceny u nas doliczając koszt wysyłki to jest drogo. Mnie morzą się bezkońcowe jeżyny, ale w sklepach niema a w Internecie drogo.
********************************************************************************************
[30.05] 13:06 Słoneczko2006
beczka kosztowała mnie 11 złotych kupiłam na alllegro, poszukaj są przeróżne i dużo tańsze niż w sklepie. Ja też mam metalową, ale nie powinno się w niej sporządzać np. nawozu z pokrzyw i inne takie specyfiki. Powinno się je robić w plastikowych pojemnikach więc ja wymieniam swoją starą 200 litrową metalową na 100 litrową plastikową i tak nigdy nie udało mi się nazbierać aż tyle deszczówki.
********************************************************************************************
[30.05] 18:42 *kati
Albera - w allgro też widziałam kilka rzeczy, które wzbudzały uśmiech na mej twarzy. Na przykład sadzonka byliny o nazwie ostrogowiec - na Allegro podana raczej po łacinie, wtedy wydaje sie ardziej tajemnicza - kosztuje 15 zł, a bardzo łatwo uzyskuje się z nasion, a po posadzeniu niezwyke sama sie rozmnaża i nie sprawia kłopotów w pielęgnacji.Ta kocimiętka o której piszesz też jest bardzo łatwa do uzyskania przez wysiew nasion i bardzo szybko się rozrasta. Kto się zna to się połapie w tych ofertach, a kto nie wie , to czesto przepłaca.
********************************************************************************************
[16.08] 10:59 Eduarda
Czy ktoś zamawiał jakieś roślinki przez internet? Czy tylko kupujecie w sklepach ogodniczych. Bo mnie korci zamówić coś. Ciekawa jestem tylko w jakim stanie te roślinki dochodzą do ludzi. Czy nie ma jakiegoś oszukaństwa. Czy warto tak kupować?
********************************************************************************************
[16.08] 12:58 ewikami25
eduardo! wiele roślin kupiłam tej wiosny przez internet.wrażenia po tych zakupach mam niespecjalne -rośliny bez doniczek:często były przesuszone,albo przeciwnie -popleśniałe ,w doniczkach-w miarę,cebulki -zależnie od sprzedawcy . sadzonki były często malutkie ,a ceny w porównaniu z "ogrodnikiem" wcale nie takie znowu konkurencyjne,a często nawet droższe ( to samo dot. nasion),niestety byłam czasowo uziemniona i nie miałam wyboru.może inni mają lepsze doświadczenia .....
********************************************************************************************
[16.08] 15:37 ewikami25
.trudno mi podać teraz nicki tych ,którzy się "nie spisali "(nie wystawiałam negatywnych komentarzy ,po tym jak za grzeczną uwagę "jestem rozczarowana przesyłką" dostałam obelżywe e-maile ,o odpowiedzi na mój negatywny komentarz nie wspomnę...) .mogę tylko podać przykłady moich nieudanych zakupów.
********************************************************************************************
[16.08] 18:53 Emmi
Z antyreklamą nie chodzi mi o to co napisałaś, ale żebyś podała linki, stronki czy nawet nazwy firm, które tak szpetnie Cię potraktowały i czytam dalej, że dodatkowo opryskliwie się zachowali przy samym kontakcie. Abyś podała jakieś namiary na nich na grządce a nie tu, bo być może, podanie tu nazw firm równałoby się z antyreklamą i moderator mógłby interweniować. Czy teraz zrozumiale napisałam?
********************************************************************************************
[16.08] 19:16 Emmi
Na Alegro też kupowałaś? Tak uczepiłam się tego tematu, bo sama zamierzałam zrobić pare zakupów przez internet, nawet tu ktoś kiedyś coś zamawiał, chyba z okolic Łowicza taka firma i bła ta osoba zadowolona, powiem Ci szczerze, że ja naiwna, nie pomyślałam nawet, że przesyłka może być taka trefna A teraz mam wątpliwości czy jednak nie kupować samodzielnie , przynajmniej będę widziała co kupuję.
********************************************************************************************
[16.08] 21:47 ewikami25
kupowałam tylko na allegro - jestem tumanem internetowym i tak było najprościej . zauważyłam ,że bezpieczniej kupować od"firm" .dużo zależało od rodzju opakowania przesyłki ,np.: trawa spiryna i malamut dotarły zupełnie zbutwiałe ( sorry z 6 sadzonek 1 przeżyła)zawinięte w plast. torby i mokre gazety śmierdziały już po otwarciu,podobnie było z cebulami szczelnie zapakowanymi.zdażały się przesyłki pakowane w perforowane torebi i "fachowe" pudełka i te były ok.dlatego radzę czytać komentarze i w nich szukać info ,czy klienci byli radzi z opakowania (i towaru oczywiście) . z porządnych pamiętam firmę amistar ( to zapamiętałam ,bo reklamowałam dostawę) . co do cebul-dobrze pytać o ich obwód ,żeby nie kupić 2 gat. w cenie 1. co do cen : np.kupowałam serduszkę białą i różową po 12 za mizerne kłącze ,a za ładniejsze w sklepie zapłaciłabym 6 ( notabene białą diabli wzięli) + opłata za przesyłkę więc ...... nie chcę całkiem zniechęcać do kupowania w sieci ,sama napewno dalej będę tak pozbywać się kasy ,ale teraz już ostrożniej .a i jeszcze! ten mój cassus z negatywem nie dotyczył zakupów "ogrodniczych.pocieszam sie tylko ,że choćbym dostała wszystkie roślinkiw super stanie i tak większość w tym roku pewnie by u mnie nie przeżyła .....
********************************************************************************************
[16.08] 23:03 Onaela
Zgadzam się z Ewikami co do zakupów na allegro.tez mam nieciekawe doswiadczenia jesli chodzi o zakupy roślin Moje pamiętne niebieskie róze były bardzo mizerne i mimo ,ze trzymałam je w piwnicy w donicach nie przetrwały zimy.Ostatnia "zdechła "w gruncie.Zaiwestowałam w nie ok.50 zł.komentarze tez do konca nie sa wykladnikiem solidnosci firmy,bo wiadomo,ze negatyw działa w dwie strony-wystawisz negatywa-sprzedawca tez w odwecie wystawi ci taki sam komentarz.
Rosliny generalnie są małe i drogie.Jezeli jest mozliwosc kupienia w sklepie-jestem za tym rozwiazaniem.Ale jesli chce sie miec nowosci czy unikalne rosliny-trzeba ryzykowac.Głowna zaleta kupowania w sklepie-widzisz za co płacisz! Ewikami-rośliny przez 1 lub 2 dni transportu nie powinny spleśniec. To proces kilkudniowy.Musiały juz byc "trefne"przed zapakowaniem.
********************************************************************************************
[17.08] 06:32 Słoneczko2006
Mam podobne doświadczenia, co i Wy niestety kupowałam parę razy na allegro i byłam zawiedziona jedyne, co mogłam zrobić to mieć żal do siebie za głupotę. Kupiłam truskawki i ten zakup akurat się udał, choć doszły w strasznym stanie to je odratowałam i rosną i odmiana nawet taka, jaką reklamowano reszta moich zakupów to porażka roślinki były malutkie i nie chciały rosnąć lepiej kupować w sklepach jak się zobaczy całość i korzenie i ziemię a najlepiej od: "sąsiada”, bo ma zbliżone warunki uprawy i na 100 procent się przyjmie tylko czasem nie ma tego, o czym marzymy.
********************************************************************************************
. [17.08] 07:54 Albera
Jeśli chodzi o zakupy "na odległość", to mam bardzo pozytywne skojarzenie. Nie był to jednak zakup przez internet, tylko z katalogu. Było to w dosyć odległych czasach, gdy u nas dopiero zaczęły się pojawiać różne nowinki. Kupiłam w jakiejś wysyłkowej firmie, bodajże z Krakowa, czarną porzeczkę i malinę Polanę. Opakowanie było bardzo fachowe, całe rośliny były przesypane wilgotnymi drobnymi wiórami. Natomiast kupując cebule tulipanów na targu dałam się nabrać przybyszom ze wschodu. Mieli pięknie poukładane cebulki na kolorowych zdjęciach - czarne prawie i inne w cudnych kolorach - a zakwitły wszystkie na żółto. Teraz wydaje mi się, że najlepie kupować w niewielkich sklepach ogrodniczych. Jest tam taniej i sympatyczniej.
********************************************************************************************
[18.08] 20:19 *kati
Jeśli chodzi o doświadczenia z kupowaniem „na odległość”, o którym była tu mowa, to ja osobiście mam dobre doświadczenia. Nie kupowałam jednak na Allegro, a od firmy ogrodniczej, której raczej zależało na renomie. Do przesyłki nie miałam żadnych zastrzeżeń, a po posadzeniu rośliny dobrze rosną – są to róże.
********************************************************************************************
[20.08] 13:08 elka14
W sprawie doświadczeń zakupów na Allegro - chyba miałam wyjątkowe szczęście, bo wszystkie roślinki, które zdecydowałam się kupić docierały w bardzo dobrym stanie i zgodne z opisem (małe ubarwienia w opisach sama eliminuję przy wyborze). Kupiłam kilkakrotnie, zawsze czytam komentarze przed zakupem. Jeden niefortunny zakup to nasiona, które nie wykiełkowały - już o tym pisałam na forum. Myślę, że czasem warto ryzykować, ale za niewielkie kwoty. Nie odważyłabym się dokonywać drogich zakupów.
********************************************************************************************
[25.11] 23:23 Onaela
W takim razie opowiem Wam,jak dałam sie wczoraj haniebnie oszukac Otóz wybrałam sie do "mniasta"celem załatwienia spraw urzędowych.Wyrobiłam sie szybko,wiec wybrałam sie na targ
A tam wszystko!!!Miedzy innymi stoisko z cebulkami i kłaczami roslin ozdobnych.Nie potrafie przejsc obok czegos takiego obojetnie .Zwlaszcza,ze przy roslinach były kolorowe etykiety z kwitnacymi roślinkami...No i upatrzyłam sobie piękną roslinke o nazwie Schizostylis Major.Kwiaty piekne,czerwone,podobne nieco do Tuberozy.Ponizej etykiety tobołki foliowe z zamotanymi wewnatrz roślinami z pokazna bryłka ziemi.Zawartosci nie ogladałam,zapłaciłam wcale niemało i zadowolona z nowego nabytku wróciłam do domu.Tu postanowiłam sprawdzic wymagania rośliny w necie.Znalazłam,a jakze,roslina rzadka i piekna,nadwodna,o mieczowatych lisciach.Jednak kiedy rozmotałam foliowy tobołek wewnatrz ukazał się...zielony chwast,dziki bratek!!! ..w najlepszym przypadku fiołek rogaty,choc bardzo mizerny i wyciagniety!!!Ale sie dałam nabic w butelkę!!! A myslałam,ze w tej branzy nie ma oszustów
********************************************************************************************
12.12] 16:12 Albera
Onaelu! Ja też należę do oszukanych. Dosyć dawno temu kupiłam na targu cebulki tulipanów. Miały być przepiękne, jak na obrazkach, na których leżały, a wyszły wszystkie żółte pospolite. Wniosek: nie kupować w niepewnych żródłach. Teraz to nawet nie patrzę na takich handlarzy
*******************************************************************************************
[12.12] 19:05 Onaela
Słuchajcie kobietki-czy któraś kupowała markowe perfumki na Allegro? Mozecie polecic jakiegoś uczciwego sprzedawcę?I chciałabym i boje się,ze trafie na podróbkę.Ceny są o połowe nizsze niz w perfumerii,a mam straszna ochotę na Dolce Gabbana pod choinkę.....Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
*******************************************************************************************
[12.12] 22:23 tuurma
Onaelu! Z perfumami na Allegro chyba duże ryzyko. Osobiście nie kupowałam perfum, ale moja krewna owszem, kilkukrotnie i za każdym razem dostała podróbki, co ją, jak się domyślasz, skutecznie zniechęciło. Ja tam kupuję głównie karmę dla psów i preparaty przeciwko pchłom i kleszczom (niemal połowę taniej, niż u weterynarza).
********************************************************************************************
[16.12] 18:29 minimisia
Dostała dzisiaj katalog z firmy Florexpol z ofertą kwiatów, roślinek z Lublina ( Werter pewnie świetnie zna tą firmę)jesli chcecie to na ichj stronie mozna zamówić bezpłatny katalog z ich ofertą .
********************************************************************************************
[16.12] 19:01 Werter
Faktycznie, firma Florekspol ma swój oddział w Lublinie na Dębówce przy drodze wylotowej z Lublina na Warszawę. To jeden z większych sklepów ogrodniczych w okolicy specjalizujący się głównie w sprzedaży roślin ozdobnych (zarówno ogrodowych jak i pokojowych). Można tam czasami spotkać prawdziwe rarytasy jak np. żółta magnolia czy niezwykle rzadka Stewardia Pseudokamelia.
********************************************************************************************
[20.01] 22:21 lucysia
Mała komarzy od godziki a ja zamawiam nasionka przez internet.Robię właśnie rozeznanie.i wychodzi na to ,że duzo nowych bylinek u mnie zawita w ogrodzie.Z tym ,że teraz rozglądam się za wysokimi a wcześniej interesowały mnie zadarniające
********************************************************************************************
[26.01] 07:46 Albera
Wczoraj wybrałam się do Tesco.Kupiłam 10 torebek nasion, z tego tylko 1 z listy - cukinię Polka. Ale jak było nie kupować, jak tam tak tanio. Warzywa po 1.29, a kwiatki po 0,99, a dalia Mignon tylko 0.79? Kupiłam też dziwaczka, za którego na allegro życzą sobie sporo. Jeśli dobrze pamiętam, to zeszłego roku w Lidlu widziałam nasiona po 0.69. Takie te kwiatki wszystkie śliczne na torebkach, tylko nie zawsze wzejdą. a co, pomarzyć nie można...
*******************************************************************************************
17.02] 08:43 kasienka30
- znalazlam floxy na stronce i nawet chcialam je zamowic sa ciekawe kolory. Ale jakos nie jestem przekonana do przedplat na konto. W e- ogrodach kupowalam juz i placilam przy odbiorze i to bylo oki. A moze ktos kupowal juz cos z tej stronki . Co o tym myslicie??
http://www.gieldaroslin.pl/index.php?cPath=25_ 33
********************************************************************************************
[17.02] 09:24 Albera
Kasienka! Handel w Internecie właśnie odbywa się w ten sposób: płacisz z konta na konto i przysyłają Ci. Niektórzy zgadzają się, by płacić przy odbiorze, ale to wychodzi drożej. Nie obawiałabym się w przypadku zakupów roślinek o jakiś przekręt, naciągacze działają raczej w branżach technicznych, gdzie się operuje większymi kwotami.
********************************************************************************************
[17.02] 09:44 wac
Warto także przed zakupem sprawdzić - poczytać komentarze, jeśli sprzedający ma negatywy - to raczej nie kupować i niedołańczać do grona oszukanych klientów
*******************************************************************************************
[17.02] 23:21 anulka77
Trochę już pózno,ale piwonie i floksy znajdziecie Jest taka strona opiwoniachna allegro.Jest spory wybór i w miarę niedrogo.Ja zamawiam floksy od Legutki(teraz jest w ofercie niebieski ).Na allegro jest pomaranczowy ,ale zobaczę u mnie w hurtown-zawsze taniej. Jest taka strona o piwoniach www.piwonia.com polecam.Ja lubię piwonie drzewiaste i nawet jedną mam ,ale jest jeszcze mała. Polecam jednoroczne przepiękne kwiatki o bardzo niebieskim kolorze;Facelię,żmijowca no i wilca niebieskiego Legutki.Ten wilec to pnącze jednoroczne o dużych niebieskich kwiatach.Ja sadzę go przy róży piennej.Potrafi mieć 300 kwiatów.Jak kwitnie to ludzie się zatrzymują. Jest do kupienia na allegro lub w sklepach ogrodniczych za jakieś2,50.
*******************************************************************************************
[27.02] 12:06 Onaela
Poniżej przykład na to jak można z duzym powodzeniem sprzedawać nasiona od wielu lat znanej w naszych ogrodach i bardzo popularnej Ostróżki pod obcobrzmiacą nazwą W sklepach torebka nasion tej byliny to koszt 1-2 zł!!! http://www.allegro.pl/item168598714_delphinia_ olbrzymia_piekna_bylina_.html
********************************************************************************************
[14.03] 21:13 minimisia
Ostatnio byłam w sklepie ogrodniczym, w któym w sezonie jest poprostu wszystko i jeszcze mają pustki a krzewy tylko z zeszłęgo roku myślę, że trzeba jeszcze poczekać chwile z zakupami borówki
******************************************************************************************
[14.03] 21:52 Weigela
minimisia// masz rację,z borówką jeszcze poczekaj. Ja swoją jak kupowałam,to na gałązkach miała już zielone boróweczki.Takie młodziutkie krzewiki a już owocowały.
*******************************************************************************************
[27.01.2008] 16:43 kotkaaa
Chcę Wam miłe panie sprzedać genialnego pomysła Byłam dziś w Obi ,podziwiałam kwitnące storczyki ale oczywiście te ceny .Ipogadałam sobie z jakąś miłą klijętką ona powidziała mi że zawsze kupuje przekwitnięte kwiatki które są tańsze ,pielęgnuje je a potem znowu kwitnom.Więc i ja zakupiłm pięknego bordowego falka.W bardzo dobrym stanie z pięknymi liśćmi i zdrowymi korzonkami.A że poczekam na kwiatki to co ja jestem cierpliwa .Kosztował 8 zł
********************************************************************************************
[29.06.2009] 10:02 aknad
deszczowo-burzowo, dobrze ze chociaż jest ciepło. Lubię oglądać rok w ogrodzie ,ale zawsze przegapię, znalazłam w Internecie stronę, gdzie można obejrzeć dostani odcinek i nie tylko.
http://www.tvp.pl/styl-zycia/dom-i-ogrod/rok -w-ogrodzie/wideo/27062009-0730
********************************************************************************************
[25.10.2009] 19:01 Patyczak21
A tak w ogóle to warto abyś sobie zamówiła interneową gazetkę tego poradnika. Ja osobiście już od dłuższego czasu otrzymuję to mailową pocztą i chętnie korzystam z koleżankami z wielu już porad. Polecam http://poradnikogrodniczy.pl/uprawa_winorosli .php
********************************************************************************************
[10.11.2009] 23:01 Patyczak21
Witam wszystkich, jeśli tu takowi jeszcze są ogrodniczki i ogrodników i pasjonatów. Jestem tu dosłownie na chwileczkę ale polecam wam coś takiego jak :http://poradnikogrodniczy.pl gdzie po prawej stronie będzie sobie taki człowieczek z nazwą Newsletter Ogrodniczy. Pod spodem trzeba wpisać swój adres e-mailowy czyli elektroniczną pocztę i nadać sobie jakiś nick czy nazwę, no i oczywiście wysłać . To wszystko co robimy aby otrzymywać bezpłatne porady na wiele tematów dotycxy to roślin gruntowych ale też i doniczkowych , Naprawdę polecam , sama korzystałam z tych porad już wiele razy. Poza tym na tej stronie jest jeszcze coś świetnego jak np strony ogrodnicze czy sklepy internetowe z naszej branży. Ponieważ byłam winna to info Jasi , a wydaje mi się, że jeszcze wiele innych forumowiczek/ów może z tego skorzystać więc życzę miłej lektury i pozdrawiam
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości