Komary

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Komary

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:59 pm

Komary
[04.06] 14:27 Albera
Kto ma jakieś dobre sposoby na komary? U nas już zaczynają dokuczać. W Działkowcu wyczytałam: Owady nie znoszą zapachu anyżu i dlatego nacierając twarz i ręce olejkiem anyżowym można chronić się np.przed ukłuciami komarów." Ciekawe, a jakby zasiać ayż tu i tam na działce, czy to odstraszy komary?
********************************************************************************************
[03.09] 09:04 Albera
Parę lat temu, gdy było dużo komarów, kupiłam jakiś tani, lecz pięknie pachnący krem przeciwkomarowy w aptece. Bardzo wesoło potem było: przylatywał komar, pobzyczał, następnie spluwał z obrzydzeniem i odlatywał. Przed wyjazdem do Szkocji zajadałam witaminę B6 i B compleks przeciwko meszkom. To takie małe paskudztwo, ale występuje gromadnie rano i wieczorem. Nawet jak pada deszcz, latają, chyba wbrew wszelakim prawom, a może między kroplami deszczu? Witaminy pomagały średnio, trochę mniej byłam pogryziona niż inni. Prawdopodobnie, aby witamina była skuteczna, należy brać tego sporo, a moja skleroza o nich czasami zapominała. Na komary też to ponoć działa.
******************************************************************************************
[04.09] 13:20 eve lee
Na komary (w domu) ponoć działa odstraszająco spodek napełniony octem.
*******************************************************************************************
[05.09] 13:39 Baś_22
Matka Natura przyszła mi z pomocą w kwestii komarów Od dwóch dni wieje silny wiatr, który wypłoszył to "tałatajstwo " i wróciła cała przyjemność z działkowania
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości