Oczko wodne

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Oczko wodne

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:44 pm

Oczko wodne
[25.11] 02:11 Mikros
Bagienko też mam przy oczku. Jak są ryby, to nie ma komarów.
*******************************************************************************************
[11.12] 21:00 Mikros
Nigdy nic nie podlewam wodą bezpośrednio z wodociągu. Jeśli już nie mam deszczówki, leję wodę do beczek i podlewam dopiero na drugi dzień, albo biorę wodę z oczek wodnych.
*******************************************************************************************
[26.10] 11:59 koliberek
. Aha - czy wiedzieliście, ze na zrobienie oczka wodnego w ogrodzie trzeba mieć: zgłoszenie budowy lub zezwolenie na budowe w zalezności od wielkosci oczka?
********************************************************************************************
[26.10] 12:16 toja39
Koliberku trochę mnie zmartwiłaś wiadomością o tym oczku wodnym. Chciałabym zrobić sobie takie w przyszłości....małe. Liczę na to, że to nie będzie wymagało biegania po urzędach..
********************************************************************************************
[26.10] 12:26 koliberek
Toja- normalnie nikt nie załatwia na to papierów, ale jesli się trafi na upierdliwego sąsiada, to moze będzie trzeba. Tak trafił mój brat, sasiadowi się nie podoba, ze będzie wylęgarnia komarów i stąd moja wiedza o tym: oczko do 30m2 wymaga zgłoszenia budowy, powyżej 30m2 juz pozwolenia na budowe.
********************************************************************************************
[26.10] 12:29 Werter
Niestety Onaela ma rację
Budowa niewielkiego oczka wodnego wymaga zgłoszenia w terenowym wydziale budownictwa i zdobycia stosownego zezwolenia. Nie pamiętam szczegółów, ale mam gdzieś w domu te papiery to ewentualnie później zerknę. W każdym razie, procedura jest prostsza niż w przypadku budowy np. domu. Niemniej, mapy geodezyjne z zanaczeniem usytuowania i wielkości oczka na pewnobędą potrzebne. Podobnie chyba jak i zgoda sąsiadów.
********************************************************************************************
[26.10] 12:32 toja39
Zaskoczenie to mało powiedziane... Niby mam fajnych sąsiadów, ale w takich sytuacjach to może być różnie......ale się małżon ucieszy, albo zdziwi..
********************************************************************************************
[26.10] 12:40 Cebulkaa
Werter - a popatrz jak bęziesz miał czas jaka jest dolna granica gdzie trzeba zdobywac jakiekolwiek pozwolenie czy powiadomienie - bo oczko wodne 30m kw. to jednak już kawał jeziora - ponad 5 x 5 metrów. Bo przecież chyba na beczkę z wodą nie trzeba pozwolenia - a jak się taką beczkę zagłębi w ziemi to już jest oczko - i w takim razie czy się róźni od tej samej wielkości oczka wyłożonego folią?
********************************************************************************************
[26.10] 13:05 koliberek
cebulko - przepisy mówia do 30 m kw. i powyżej 30 m kw. Pytałam mojego kolęge budowlańca (inspektor nadzoru budowlanego) powiedział, ze nawet gdybym miała 1 m x 1 m to musze miec zgłoszenie budowy
Tylko kto normalny bedzie załatwiał papiery na cos takiego? a juz np. basen o powierzchni dużo większej, taki składany z supermarketu, ale nie zwizany trwale z ziemia nie wymaga żadnej zgody. No paranoja
********************************************************************************************
[26.10] 13:50 Baś_22
koliberek - z tym oczkiem wodnym to mnie zaskoczyłaś. Moje ma gdzieś 6 m kw. Jedyna pociecha w tym, że jest ono po poprzedniku (chociaż gdyby się ktoś przyczepił, to nie mam kwitów !), ale sąsiedzi nie mają nic naprzeciw, wręcz odwrotnie - chcą mi dostarczać do niego rybki, bo wszyscy są wędkarzami Będę musiała trochę "zdenerwować" dzisiaj sąsiada z boku, który zauroczony moim oczkiem, w tamtym roku zrobił sobie swoje nie pytając oczywiście nikogo o żadną zgodę. Ma w tym oczku istny staw hodowlany
********************************************************************************************
[27.10] 09:00 miwia
Zmartwiliście mnie tym zezwoleniami na oczko Kiedyś podobno było tak, że do 1m2 nie potrzeba było żadnych papierków. Kazałam znajomemu sprawdzić, czy coś się zmieniło. Jeśli tak, to będzie działka z wrzosowiskiem bez oczka i już
********************************************************************************************
[14.04] 10:48 Weigela
Ja dziś się biorę za kopanie dołu na oczko wodne.Mąż stale obładowany robotą,więc sama to zrobię,jestem w gorącej wodzie kąpana .
********************************************************************************** **********
[14.04] 12:00 Emmi
Weigela// Podaję link do oczek wodnych, bardzo lubię tam czytać.
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/oczko.html< br />
*******************************************************************************************
[17.04] 20:39 Weigela
Dziś powstało u mnie oczko wodne,jeszcze nie skończone,ale pozostała już przyjemniejsza część-obsadzenie roślinami. Zaraz poczytam w necie o rybkach,bo planuję przygarnąć ze 2-3 sztuki.
********************************************************************************************
24.04] 09:55 Weigela
Nie było mnie ostatnio,ponieważ byłam tak zajęta oczkiem wodnym,że wszystko inne pozostało w tyle.Teraz nadrabiam zaległości.
********************************************************************************************
[28.05] 18:19 Weigela
Zepsuła mi się fontanna w oczku,chyba się przepaliła.Teraz nie wiem co będzie z rybkami,oby nie popadały.Aktualnie nie mogę sobie pozwolić na kupno następnej pompy z fontanną.
********************************************************************************************
[29.05] 11:17 Cebulkaa
Weigelo - to może chociaż kup jakąś najprostszą pompkę akwariową do napowietrzania? Jakiś taki 'brzęczyk'? Tylko trzeba będzie samemu zabezpieczyć wtyczkę od deszczu, bo raczej fabrycznie nie są te rzeczy przesnaczone do pracy poza pomieszczeniami.
********************************************************************************************
[29.05] 23:30 Weigela
Cebulko na szczęście mój tata robi cuda z niczego Połączył silniczek od pompy do wypompowywania wody np z zalanych piwnic, z częścią mojej fontanny i podobno wyszła mu świetna fontanna. Pojutrze mi ją zamocuje,nie może być cała schowana pod wodą. Napiszę wówczas jak to działa,sama jestem ciekawa.
********************************************************************************************
[11.07.2009] 16:21 beza 62
Na ogród spoglądam tylko od czasu do czasu przez balustradę z tarasu.
Jedna rzecz niedobra mi się przydażyła popsuła się pompka w stawiku i oddaliśmy ją do naprawy bo jest na gwarancji. Trzeba czekać ponad dwa tygodnie na naprawę. Co to będzie z wodą przez ten czas... A widziałam już w tym oczku życie wodne, które się samo zadomowiło bez żadnej pomocy z zewnątrz. Piękną żabę w biało czarne wzory, kilka kijanek takich dużych jak małe smoki. Podpłynęły kiedyś pod brzeg to wyglądały jak miniatury smoków, ogon, łapy, tylko zębów nie miały...
Jest też mnóstwo ślimaków, ale takich ze szpiczastymi muszelkami. One żyją pod wodą, pełzają po omulonych kamieniach. I jeszcze coś pływa, jakieś spore owady żyjące w wodzie i na wodzie. Nad wodą widziałam raz ważkę Fajne jest takie oczko...uwielbiam wodę w ogrodzie, jej plusk wypływający z małej fontanny i wszelkie refleksy świetlne odbijanego słoneczka. Widzę to słoneczko u siebie w domu odbite na suficie W tym małym jeziorku zawsze można coś ciekawego zaobserwoawć. Ostatnio kąpały się w nim wróbelki...
Jeszcze tylko muszę dosadzić trochę roślin wodnych, bo one podobno zastępują taką pompę wodną...rośnie już tatarak i przęstka wodna, ale to jeszcze za mało... wypatrzyłam tez kaczeńce na polu i tak się czaję żeby kiedyś skoczyć ze szpadlem po jedną kępkę Tak sobie rozmyślam i marzę co by tu jeszcze ..., ale czas wreszcie zejść z tego tarasu ...
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości