Oczyszczalnia ekologiczna

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Oczyszczalnia ekologiczna

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:43 pm

Oczyszczalnia ekologiczna
[16.04.2008] 10:57 czarna-jagoda
Nie wiem czy taki temat byl poruszany na tym forum wczesniej... zaczynam pomalutku budowe domu i powaznie mysle o przydomowej ekologicznej oczyszczalni. Czy ktos moze mi fachowo napisac jak sie te oczyszczalnie sprawdzaja, jaki rodzaj jest najlepszy, jak zrobic to samemu... bede bardzo wdzieczna. W internecie jest masa artykulow ale wiedza praktyczna to wiedza praktyczna
********************************************************************************************
[16.04.2008] 12:26 Cebulkaa
czarna jagódko - sama nie mam, chociaz jak kiedys bede miec to właśnie najchetniej taką Ale jest tu nasza dyskusja o szambach i oczyszczalniach ekologicznych, może ci sie przyda
http://ekotopik.mojeforum.net/1-temat-vt103. html?start=0
********************************************************************************************
[17.04.2008] 12:59 julka2
O przydomowej ekologicznej oczyszczalni,słyszałam niepochlebną opinię,dokładnie nie pamiętam, chodziło chyba o oto,że po około 10 latach trzeba wywozić jakiś szlam a nie ma gdzie tego wywozić. Jak zasięgnę języka to napiszę.
********************************************************************************************
[17.04.2008] 14:40 farmerka63
Ja tylko króciutko w temacie oczyszczalni się wypowiem - osadu będzie najwięcej w I-szym z trzech zbiorników (przynajmniej w naszym projekcie). Wypompowują go samochody asenizacyjne i wywożą do gminnej oczyszczalni ścieków - dowiadywałam się. Koszt minimalny w porównaniu z comiesięcznymi opłatami za odprowadzanie ścieków do kanalizacji
********************************************************************************************
[18.04.2008] 16:25 julka 2
Jeżeli gmina zapewnia wywóz to chyba warto zrobić właśnie taką przydomową oczyszczalnię farmerko.
********************************************************************************************
[23.04.2008] 10:10 farmerka63
Bezwzględnie, Julko Czysty zysk, ekologia i doznania estetyczne
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość