Ospa

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Ospa

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:28 pm

Ospa
[24.01.2009] 12:06 lucysia
Fatum jakie czy co nad naszą rodzinką zawisło.Urok kto rzucił czy czarny kot czarny przebiegł drogę?Tym razem wirusisko jakie.Ospa lub odra u małej się okazało.Po wczorajszej wysokiej gorączce wyrzuciły się krostki nad ranem,za uszkami i na tułowiu.Jadę do szpitala na zdiagnozowanie która z tych dwóch plag nas dopadła.Uff koniec będzie wreszcie czy jeszcze coś nas trafi?
********************************************************************************************
[24.01.2009] 13:49 gruby miś
lucysiu, sezon na ospę w pełni
********************************************************************************************
[24.01.2009] 13:49 amita
Lucysiu,mi też wywala eko.A ospę czy odrę trzeba przejść.Pocieszę Cię,że lepiej za młodu.Ja miałam ospę w wieku lat 29 i nie polecam.Podczas gdy larwy miały kilka krostek,ja miałam jeden wielki ropny bąbel.Byle nie przeziębić i nie rozdrapać a będzie dobrze.
********************************************************************************************
[24.01.2009] 15:25 lucysia
Amitko kroski zamalowane,grzeczniutko nie drapie.Obaczym co dalej.Okazało się ze ospa.Uff licząc na dalsze fatum czekam jak u mnie pojawią się oznaki nadchodzącej plagi.nie chorowałam na ospę więc z "utęsknieniem" czekam jak i mnie sięgnie.
********************************************************************************************
[24.01.2009] 17:00 Emmi
Lucysiu, u mojego puder nie znalazła zastosowania dalej swędziało, to gencjanowałam i to polecam. Niby trochę brudzi, ale potem pralka sobie z tym poradzi. Natomiast jako, że to około 2 tygodni naj mniej, a kąpać nie wolno, to polecam piżamki zmieniać dziecinie, to chociaż taki komfort będzie miała
********************************************************************************************
[24.01.2009] 17:44 lucysia
O kurcze a mi mówiła że można kąpać??To mówisz że 2 tygodnie mam z bańki?dobrze chociaż że ferie i że nigdzie nie planowałam wyjechać.
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:02 Emmi
Lucysiu przy jakichkolwiek wysypkach, krostkach NIE WOLNO kąpać - czyli moczyć. Nie wiem jaki lekarz Ci powiedział, że wolno
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:02 gruby miś
można kąpać lucysiu, byle to nie była długaśna kąpiel, trudniej z wycieraniem, najlepiej delikatnie osuszyć albo tetrówkami, albo czymś równie delikatnym z dziewczynkami miałam miesiąc z głowy, jedna już prawie zdrowa, to wysyp u drugiej... niech szybko minie, a Ciebie ominie!
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:05 Emmi
Nie wolno Po co stosować puder na obsuszanie krostek skoro się je moczy potem Kiedy jest na skórze wysypka - jakakolwiek nie wolno moczyć. gruby misiu, czy jesteś lekarzem? Bo ja to wiem od wielu lekarzy pediatrów, każdy, z którym miałam kontakt, to powtarzał, ba! kumpela z lekarskiej rodziny zawsze mi o tym trąbiła , aż do znudzenia
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:09 farmerka63
Ja się spotkałam z opinią lekarza, że kiedy człek choruje, ma temperaturę i poci się obficie, to należy człeka kąpać - bo z potem wydostają się przez skórę toksyny. Z matczynego doświadczenia polecałabym wodę w wannie zmiękczyć torebką sody oczyszczonej - woda miękka łagodzi wszelkie świądy. Walczyłam dawno temu ze swędzącą pokrzywką młodszej
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:10 farmerka63
Patrzcie - ilu lekarzy, tyle opinii
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:17 gruby miś
nie jestem lekarzem, ale mam częst kontakt z nimi, medyscyna nie jedno ma imię i zawsze jest "szkoła falenicka i otwocka" szybka kąpiel była u nas wskazana, u Ciebie nie... kłócić się będziemy? nie zamierzam!
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:20 Emmi
Farmerko, masz rację ilu lekarzy tyle opini i teraz wyłuskaj tę prawdziwą. Ale może Gruby miś jest lekarzem, przyznam się, że nie wiem i zna jakieś najnowsze sposoby. Przyznam się, że bardzo bym się cieszyła, gdyby można było kąpać przy ospie, bo to nie kąpanie jest dość niekomfortowe, bym rzekła
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:24 Emmi
gruby miś// szkoda... jakaś nadzieja się u mnie pojawiła. Ale po co miałybyśmy się kłócić, to nie bardzo rozumiem. Aaaa, o te metody eeee, tam... szkoda zdrowia i wieczora Ale jesteś pierwszą osobą, z którą mam kontakt i kąpała i nic się nie wydarzyło.
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:26 gruby miś
emmi, moje dziewczyki miały ospę 4. lata temu, więc to nie są żadne nowości nasza pani dr pozwoliła kąpać, lucyś też pozwoliła... nie ma co się denerwować... długie moczenie rozmiększa, szybka kąpiel nie ty nie kąpałaś, wyszliście z ospy, ja kąpałam i też nie ma śladu po chorobie (jeden mały, po uporczywie zdrapywanym strupku) widocznie można i tak, i tak
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:27 Onaela
Widzę,że dzieciaczki chore.... Emmi,koniecznie pilnuj,żeby dziecię Ci sie nie odwodniło
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:30 gruby miś
o, to dobrze, że nie będziemy się kłócić nie lubię konfliktów (zosi chrzestny, mój brat cioteczny i jego małżonka są lekarzami ) mamy dość dobry kontakt, ja jestem tylko pedagogiem terapeutyczny, aczkolwiek pracę magisterską pisałam pod kierunkiwm prof. pediatry )
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:33 farmerka63
Nieciekawe są powikłania tych w sumie banalnych chorób u dorosłych. Mój tato miał nieszczęście złapać od ukochanych wnuczek najpierw ospę, potem świnkę. Nie pamiętam , co po czym, bo to dawno był.o ale miał zapalenie opon mózgowych i półpaśca
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:38 Emmi
Gruby misiu ale ja się nie denerwuję Lucysia zapytała i napisałam jej swoje zdanie, a to że jest jeszcze inne, zupełnie odmienne, to dlatego napisałam jakby dokładniej skąd takie moje stanowisko. No mnie nie przekona nikt do kąpania ani ja nie będę nikogo przekonywać do swoich racji. Podzieliłam się swoją wiedzą i tyle. A Ciebie zapytałam o zawód lekarski z czystej ciekawości , wykorzystując zaistniałą sytuację i nic poza tym W sumie, każdego kto by w tym momencie napisał na tak czy nie, zapytałabym, o to, bo wiedza medyczna jest wielce poszukiwana nawet w necie
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:42 Emmi
gruby misiu// ,,ja jestem tylko pedagogiem terapeutyczny, aczkolwiek pracę magisterską pisałam pod kierunkiwm prof. pediatry ,, Dlaczego ,,tylko,,? Wydaje mi się, że jest to coś wielkiego i na pewno pięknego, móc nieść pomoc innym.
********************************************************************************************
[24.01.2009] 18:46 Emmi
Onaela// dzięki mo właśnie pilnujemy... jak się nie poprawi to w poniedziałek do lekarza idziemy. Dobrze, bo ślicznie zjadł rosołek i teraz śpi znów... mam nadzieję, że wdał się we mnie, bo u mnie sen jest zawsze leczący. A śpi dzisiaj dość sporo
********************************************************************************************
[24.01.2009] 19:48 anamaria
Dziewczyny, wtrącę i ja swoje 3 grosze w sprawie kąpieli podczas ospy wietrznej. Moja wnuczka chorowała na nią miesiąc temu i jak najbardziej była kąpana. Przecież dziecko gorączkuje, poci się,a pot jeszcze bardziej podrażnia te wypryski. Szybki, delkatny prysznic nie szkodzi, a wręcz pomaga. Osuszać skórę trzeba delikatnie, żeby nie rozdrapać krostek. No i gencjanować. Gencjana lepiej przysusza, bo puder w płynie hamuje dostęp powietrza. To tyle z najnowszego frontu walki z ospą!
********************************************************************************************
[24.01.2009] 21:51 amita
Ha!Ja spotkałam się z opinią,że można,ale tylko po przyschnięciu krostek.Bo ponoć mają tendencję do roznoszenia się w początkowej fazie.
********************************************************************************************
[25.01.2009] 18:26 lucysiaczesc
Uff widzę że opinie podzielone.Na razie z gorączką spokój,mała cała w białych kropkach.Oj śmiesznie wygląda.ładnie uśmierza to swędzenie ten puder.poczekam jeszcze z dzien czy dwa i wykąpię.Włosy to ma całe brudne z potu,pudru ,mus umyć.Nie będzie szczęśliwa że moczenie odpada,ale przeżyje.hihihi
********************************************************************************************
[25.01.2009] 21:07 jacobs
odnosnie ospy-zawsze kapalam moje dzieci w roztworze krochmalu-nie rozdrapywaly strupkow
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości