Osy

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Osy

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:27 pm

Osy
[24.08] 08:34 koliberek
Gdzies przewinął się watek os - ojej ale miałam akcję z osami, dwa razy w jednym dniu straż przyjeżdzała usuwac gniazda, najpierw mąz najechał kosiarka i Go pokasały, a potem syn na kolejne i tez Go pokasały. Pan komendant w powiecie stwierdził: niechże Pani sprawdzi ile ma Pani tych gniazd, bo nie będe wozu tylko do Pani pzrez cały wieczór posyłał Do tego kiedy usuwali drugie gniazdo (a było i trzecie) dostali wezwanie do pożaru, hihi, ale mi zrobili akcje przed domem i ten odjazd z piskiem opon i na syrenach. Ciekawa jestem co sąsiedzi pomyśleli
********************************************************************************************
[24.08] 11:45 Słoneczko2006
Jeżeli chodzi o osy to temat bardzo dla mnie interesujący, na trawniczku u mnie osy mają domek w ziemi i córcie nie mogą chodzić na bosaka, co z nimi zrobić?
********************************************************************************************
[24.08] 12:24 koliberek
Słoneczko- do Os trzeba wezwac straż pożarną - przyjadą, usuna i po kłopocie
********************************************************************************************
[05.09] 09:44 Cebulkaa
Komary to osobny rozdział, ale znajoma z placu u której zawsze kupuję warzywa pokazała mi niezły sposób na osy - jakąś sporą pokrywkę z podniesionym brzegiem trzeba wysmarowac łyżką miodu i postawic w ogrodzie, może byc gdzieś dośc wysoko. Osy zlatują do tego zwabione zapachem, a nie są w stanie wydostac się z miodu. Nie do uwierzenia, ile os przykleiło się do tej pokrywki w ciągu jednego dnia na straganie. Jak zapełni się osami lub wyschnie, trzeba wymienic. Jak macie w ogrodzie osiasty problem to warto wypróbowac!
********************************************************************************************
[05.11] 19:19 Werter
Acha...Aurorę wykarczowałem u siebie. To odmiana przemysłowa, ma b. małe jagody o przeciętnym smaku i jest silnie atakowana przez osy.Są dostępne o niebo lepsze odmiany.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości