Pikowanie

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Pikowanie

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:19 pm

Pikowanie
[28.04] 07:39 Emmi
Mam pytanie jak się przezedza grządkę? Mąż posiał warzywka ale koszmarnie gęsto, nie wiem dlaczego tak się uparł i teraz wschodzi mi rzodkiewka i sałata ale na bardzo gęsto... mogę ją uszczuplić i na przykład wsadzić gdzieś obok aby rosła sobie dalej?
********************************************************************************************
[28.04] 21:18 elka14
Emmi, sałatę oczywiście możesz wyrywać i przesadzać w inne miejsce, będzie tam świetnie rosła. Z rzodkiewką nigdy nie próbowałam, po prostu wyrzucałam na kompost przerwaną. Buraczki też możesz przesadzać - sprawdziłam.
********************************************************************************************
[29.04] 09:07 Emmi
A to pikowanie, czy jak tam się to nazywa, to kiedy robię? Te roślinki dopiero co łebki wystawiły z ziemi... to teraz czy poczekać? Jesli poczekać to poproszę w centymetrach, albo w milimetrach mi określić wzrost rozsadzenia dla rzodkiewki i sałaty na razie, o resztę będę pytać później jak wzejdzie, bo mam jeszcze posadzony: koper, marchew, cebulkę, pietruszkę... nie pamietam, bo mąż sadził, a na działce wysiany ogórek i buraczki, tylko mąż zapomniał o wędróce roślin ku słońcu i chyba ogórek zadepcze buraczki, bo nie w takiej kolejności posadził, co byłoby bezpieczniej dla obu roślinek, ale trudno.
********************************************************************************************
[29.04] 11:32 Wiotka
Emmi- w zeszłym roku posiałam za gęsto rzodkiewkę. Żal mi było wyrzucać przerywane roślinki wiec przeniosłam je na inne miejsce. gdzie wspaniale wyrosły. Na oko miłały okolo 4 cm gdy przenosiłam. Ale w tym roku bedę siać rzadziej i na pewno nie będę bawiać sie w przenosznie na inne miejsce tylko wyrzucę bo to robota żmudna i monotonna.
********************************************************************************************
[29.04] 16:25 elka14
Emmi, myślę, że nasi fachowcy udzielą Ci dokładnych porad. Ja po prostu czekam na deszcz i pikuję sałatę (od ok 2 cm listków). Sadzę ją na brzegach innych grządek, bo nie chcę tracić miejsca na grządce. Rozstaw ok. 30 cm i potem co drugą wyrywam, zjadam, a pozostałe sobie jeszcze rosną
********************************************************************************************
[04.05] 08:10 farmerka63
Wczoraj rozpikowałam sałate lodową juz na grządkę, kalarepke w środek i szalotke po bokach - z uporem maniaka będe wdrażać uprawe współrzędną
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości