Skorki (szczypawki)

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Skorki (szczypawki)

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 12:07 pm

Skorki (szczypawki)
[26.01.2009] 18:40 Zabcia44
Witam wszystkich,na dworze jeszcze wszystko śpi,więc może ktoś pomoże w moim problemie,który mam od paru ładnych lat.Kiedyś hodowałam zwierzęta na trocinach i tymi zużytymi trocinami podsypywałam w ogrodzie co mogłam,roślinkom to pasowało ale wyhodowałam sobie,nieświadomie plagę skorków czy szczypaw jak kto woli.W lecie mam je wszędzie,z warzyw się wysypują,z rozwiniętych róż,zżerają mi kwiaty jak leci:georginie, peonie,floksy ,powoje,miliny amerykańskie,nie mam co ścinać do wazonu.siedzą we framugach drzwi do domu i piwnicy na które trzeba bardzo uważać przy otwieraniu żeby nie spadły na głowę,spadają nawet przy otwieraniu bramy/żelaznej/,wieczorami widać jak spacerują po żółtej ścianie domu i nawet nie można oprzeć się na poręczach balkonowych.Mam już tego serdecznie dość,przez wiele lat nikt nie umie mi pomóc.Może wreszcie ktoś z was zna jakiś sposób na nie,bo szkoda mojej pracy,naprawdę nie mam już siły.
********************************************************************************************
[26.01.2009] 19:42 amita
"Ciekawostką jest dodatkowa para genitaliów obecna u samców na wypadek uszkodzenia pary podstawowej."
Taki ewenement chcesz zgładzić,Żabciu ? Wszędzie piszą,że jest pożyteczny i tylko czasem podgryza roślinki, bo jest wszystkożerny.Należy robić pułapki i skorki wywalać daleko od domu. Ha,wyczytałam,że są wrogiem rybika cukrowego.Ale wydaje mi śię,że mimo tylu zalet,nie polubisz ich.Cóż,proponują środki chemiczne,ale nie grzebałam tak głęboko,żeby doczytać jakie.
********************************************************************************************
[26.01.2009] 20:29 Jukas
Na skorki najlepsze jest likwidowanie gniazd, ale przy takiej ilości to walka z wiatrakami obliczona na lata. Popytaj w sklepach może jest jakieś chemiczne świństwo.
********************************************************************************************
[27.01.2009] 08:49 Zabcia44
Witam wszystkich,mam trochę czasu to coś napiszę.Odnośnie plagi skorków to do tej pory żaden sklep mi nic nie polecił i żadne fachowe pismo nic o tym nie pisze,czyżbym tylko ja jedyna miała z nimi aż taki kłopot?zauważyłam że one zimują w ziemi może by ziemię czymś posypać?
********************************************************************************************
[27.01.2009] 22:49 Onaela
Żabciu-kliknij w link ponizej,tam coś popisalismy o skorkach na Ekotopiku
http://ekotopik.mojeforum.net/skorki--temat- vt700.html
********************************************************************************************
[01.02.2009] 12:30 zabcia44
poczytałam sobie wasze wypowiedzi o skorkach może zafunduję sobie ten pylisty preparat na mrówki i przepraszam jak niektórych wystraszyłam tymi zużytymi trocinami,ale ja tego miałam bardzo duże ilości,z 60 klatek szynszylowych czyli z 5,6 worków tygodniowo dotąd aż nie miałam już czego posypywać
********************************************************************************************
[02.02.2009] 16:44 zabcia44
odnośnie skorków to po pierwsze one umieją chodzić do tyłu i to bardzo szybko ,po drugie nigdy nie używałam chemicznych oprysków /do niczego/,a po trzecie jakby komuś z was składały nieprzeliczone ilości swojego potomstwa /żarłocznego/w środku moich ślicznych róż,georginii i zżerały calutkie kwiaty to nie wiem czy by były takie pożyteczne w ogrodzie?u mnie przynajmniej do niczego się nie przydają!!!!!
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości