Turkuć podjadek

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Turkuć podjadek

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 11:50 am

Turkuć podjadek
[23.05] 08:29 pence
Mam ostatniego Działkowca pisze o turkuciach, można wypłaszać turkucie zalewając gniazda olejem jadalnym wymieszanym z wodą, brak proporcji.Można też wyłapywać turkucie umieszczając w pobliżu ich norek słoiki lub puszki z grudkami nawozu końskiego(nie mam takowego).Jadę na działkę i sprawdzę olej pa pa
********************************************************************************************
[23.05] 13:27 Sz_elka
A może szkoda "gada" ? http://tytusdezoo.republika.pl/xhtml/turkuc/ turkuc.html
********************************************************************************************
[23.05] 18:56 pence
Hej Szelka oglądałam to paskudztwo , nie szkoda go są wstrętne robale.Zobaczymy czy lubią olej rzepakowy, napisze o tym ,może któraś chce turkucia w słoiczku mam całą armię na działce, czekam na zgłoszenia. wypowiedziałam im wojnę
********************************************************************************************
[25.05] 06:45 pence
Wczoraj byłam na działce, na lisciach porzeczki ma takie czerwone plamy i się lekko zwijają; co to jest i jak zaradzić, pomocy? Poza tym jest pięknie część kwiatków kwitnie część kiełkuje , turkucie grasują mimo oleju nic im nie przeszkadza
********************************************************************************************
[31.05] 22:57 pence
cześć dziewczyny nic nie wyszło mi z oleju i walki z turkuciem, nie działa , jeszcze bardziej szaleją, poza tym mam jeszcze nornice i mrówki
********************************************************************************************
[04.06] 14:28 lucysia
SPOSÓB NA TURKUCIA PODJADKA(ekologiczny):
-w inspektach zanim coś posadzimy polać wywarem z kory olchowej ,wystraszą się
-w miejscu gdzie jest ich najwięcej wykopać dół 1m.-1m.o głębokości 60-70cm. i wypełnić mocno ubitym końskim nawozem.Schronią się tam na zimę ,wczesną wiosną opróżnić i wywieżć zawartość dołu daleko od posesjii!!
********************************************************************************************
[24.09.2009] 23:53 Patyczak21
Co do obornika to powiem ci tak zupełnie szczerze , że ostatnimi czasy nie bardzo jestem za tym ponieważ o taki naprawdę prawdziwy obornik jest baaardzo trudno. Dlaczego prawdziwy bo jak tak dokładnie się przyjrzeć to naprawdę w bardzo niewielu miejscach te zwierzęta jedzą jeszcze w miarę naturalną karmę a nie sztuczne kiszonki i inne dziadostwo z chemią za pan brat. Poza tym nawet w oborniku można zawlec sobie kolejne tałatajstwo. moja znajoma właśnie poprzez obornik i kompost przywlokła sobie całe stadko turkuciów podjadków i jak miała w tym ogródku w miarę ład i porządeczek to zaczęłą jej się jazda. Nie wiem już co gorsze turkuć czy pędrak ,ale jednak chyba pędrajk bo zanim można je wyłapać to przez 4 lata może nas samych coś trafić bo jest to tzw wkoło Macieju , a na turkucie są świetne pułapli i dodatkowo nie rozmnaża się to to tak szyblo.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości