Warzywa nietypowe

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Warzywa nietypowe

Postautor: Cebulka » wt sty 11, 2011 11:49 am

Warzywa nietypowe
[24.04] 23:01 bialy tulipan
Kupialam dzis- to nowosc w moim ogrosku czerwona rzodkiew. Czy ktos ma/mial? Jakie macie warzywne nowosci, lub zapomniane warzywa na swoim ogrodku? Czekam na propozycje! Ja polecam skorzonere mniam mniam, ale sama raczej w tym rokumiec nie bede miala - tylko raz mialam - duzo przy niej pracy dosc jesli chodzi o przygotowanie do spozycia.
********************************************************************************************
[24.04] 23:51 farmerka63
Pasternak! Rośnie dużo większy i zdrowszy od pietruszki! A ponad wszystko zachęcam do uprawy ziół w ogródku
********************************************************************************************
[25.04] 20:50 bialy-tulipan
Czy macie/mialyscie kiedys na swoich ogrodkach ekologicznych cykorie? Ja taka jestem zachlanna na nowosci - tego jeszcze nie mialam, wiec dla mnie to nowosc, ze kupilam dzis nasiona, a nawet nie sprawdzilam, czy nie jest to przypadkiem trudne warzywo w uprawie?
********************************************************************************************
[07.05] 11:49 _tulipan_
Czy ma ktos z Was szpinak, ale nie taki tradycyjny, tylko taki wysoki? Jesli jeszcze macie miejsce na swoim ogrodku polecam skorzonere (z tym trzeba sie spieszyc) i salate glowiasta/krucha - super do obiadowo-kolacyjnych surowek!
*******************************************************************************************
[09.05] 19:16 _tulipan_
Czy ktos mial kiedys w ogrodku cykorie? Czy ona jest dobra? Mama mi mowila, ze to sie daje krolikom a ja zasialam, bo myslalam ze to bedzie niezla nowosc do moich surowek
*******************************************************************************************
[29.05] 07:56 koliberek
. Co do warzyw- to ja ich nie uprawiam, bo po prostu nie mam na to czasu, jedynie na grządce z ziołami mam rzodkiewke i w tym roku pokusiłam sie na jarmuż (chyba dlatego, ze jest mało znany, a ja zawsze musze popróbować nowości) - wzszedł mi i zobaczymy co dalej..
*******************************************************************************************
[22.02] 21:24 bird05
Czy ktoś uprawiał lub uprawia cos takiego jak batat japoński czy jam japoński?
********************************************************************************************
[17.03] 13:09 *kati
W warzywniaku wypisciłam jeden zagonek i posiałam marchewke wczesną, niech szybko rosnie na zdrowie, a pod folia wysiałam sałatę - zieloną i bordową, rukolę i roszponkę. Wszystko, oprócz zielonej sałaty siałam po raz pierwszy, zobaczymy co z tego będzie
*******************************************************************************************
[18.03] 18:37 babcia-gapcia
A propos szparagów. Jeszcze w tym roku nie będę próbowała, bo zbyt wiele muszę zrobić i za wiele eksperymentów przede mną. Zamiast szparagów wysieję scorzonerę. W smaku jest bardzo podobna do szparagów, tylko prostsza w uprawie. Zadomawia się co prawda na grządce na długo, ale niech tam...
********************************************************************************************
[30.05] 23:01 *kati
W tym roku poraz pierwszy posiałam rukolę i powiem Wam, że jestem bardzo z niej zadowolona. Bardzo mi posmakowała i wiem, że zawsze już będzie w moim ogrodzie. Sałatka z rukolą smakuje jak dla mnie - wyśmienicie. Siałam też roszponkę, ale tą już nie jestem tak zachwycona jak rukolą.
********************************************************************************************
[09.07.2009] 13:09 malachit
Do tej pory wszystko rośnie cudnie. Nabieram wiedzy o uprawie współrzędnej, co koło czego siać itd. Wsiałam np. zapomianą boćwinę liściową odmiana lutelus. Urosła wspaniale, i smakuje też dobrze.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości