Żyła wodna

ogólne rady, porady, sposoby, sugestie, opinie, dyskusje...

Żyła wodna

Postautor: Cebulka » pn sty 10, 2011 3:27 pm

Żyła wodna
[10.01] 16:26 Emmi
Napisałam o żyle wodnej, bo raz że stoi na niej studnia i wody mamy najwięcej, to od sąsiadów wiemy, że niedaleko tej żyły wodnej poprzednia właścicielka miała warzywniak i przepięknie jej wszystko rosło, a rzadko była. Więc liczymy z mężem że ta żyła wodna może i nam pomoże Mam pytanko o deszczówkę, bo bardzo spodobała mi się informacja na jego temat i też chciałabym mieć, tylko wolałabym aby może nie skapywała z dachu, bo ciężko będzie czyścić te wszystkie rynny, ale myślałam o jakimś pojemniku -zbiorniku wolno stojącym do któego napada deszcz... tylko jaki to powinien być pojemnik? Jakie rośliny nie lubią żyły wodnej?
********************************************************************************************
[10.01] 18:34 sawina
Emmi - napewno drzewa pestkowe- brzoskwinie , śliwy , wiśnie. - przez nasz ogród przechodzi żyła i te drzewa zdecydowanie gorzej rosną i chorują , lubią je też bardziej szkodniki, więcej nie wiem
********************************************************************************************
[10.01] 20:30 Emmi
Żyła idzie akurat po wschodnio-zachodniej części domu i zajmuje mi jeden z najładniejszych kawałków, bo ślicznie osłoneczniony i być może skusiłabym się na jakieś drzewko owocowe, a tak już wiem, żeby tam go nie sadzić. Marzy mi się tam bez, ale słyszałam, że on potrafi każdą ilość wody wypić i że...... i że ,,wysuszy,, mi żyłę wodną dlatego oprócz warzywniaka boję się cokolwiek tam sadzić.
********************************************************************************************
[10.01] 20:59 Cebulkaa
A tak swoją drogą to czy ktoś wie, co to tak naprawdę jest żyła wodna? Poziome źródełko, czy rzeczka? Czy tylko układ wilgoci? I jak głęboko przebiega?
********************************************************************************************
[10.01] 23:19 Onaela
Czy znacie jakieś domowe sposoby,by sprawdzić czy np.pod domem nie biegnie żyła wodna? Mam na myśli inne sposoby niż różdżka czy wahadełko bo do tego potrzeba specjalisty.Najwazniejsze jest by nie spac na zyle wodnej,bo to moze mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie.Ostatnio czytałam o badaniach przeprowadzonych na chorych na raka.Okazało się,że z badanych 100 chorych osób(chyba?) wszyscy spali na żyłach wodnych!! Jak już ma się wiedzę o tym,gdzie przebiegają żyły wodne można przestawic łóżko lub zastosowac specjalne' odpromienniki" Domowe sposoby na neutralizację szkodliwego promieniowania to rozkładanie pod łóżkiem węgla drzewnego lub kasztanów.
********************************************************************************************
[11.01] 09:16 Emmi
Cebulka// Moja żyła wodna,to rzeczka płynąca sobie pod ziemią. Może to głupie i mieszczuchowate, ale jestem bardzo zadowolona, że jak gdyby ją mam na działce Nie wiem, dlaczego. Mąż po informacji od sąsiadów, o tej rzeczce ściągnął ,,wróżbitę,, i potem sam jeszcze biegał po działce i sprawdzał jak ona płynie. Nie wiem jak to jest z nią do końca, bo przypomniałam sobie właśnie, że latem nieopatcznie- tak myślę, kocyk rozłożył sobie akurat na niej i drzemkę sobie zrobił i obudził się bardzo zrelaksowany.
********************************************************************************************
[11.01] 11:26 Cebulkaa
nie ma chyba możliwości ustalenia, gdzie jest żyła wodna samemu, musi do tego byc jakiś nawiedzony różczkarz. Mówię nawiedzony, bo u nas w domu był taki. Robił tyle niesamowitego szumu wokół siebie i taką straszną sprawę z tego co robi, że na ile w to wszystko wierzyłam troszkę to przestałam. Ale najlepszy był moment, jak przechodząc z nadętą miną obok dużego kwiatka w ciemnym kącie salonu powiedział, że właśnie mu drgnęła ta jego różdżka, bo rośliny zawierają w swoich tkankach dużo wody. Nie mogłam sobie darowac tej chwili triumfu i powiedziałam mu grzecznie, że roślina jest sztuczna... Śpię podobno na żyle wodnej (kot uwielbia spac ze mną) i jak narazie żyję. No ale może włoże te kasztany albo trochę węgla od grilla - tak na wszelki wypadek
********************************************************************************************
[11.01] 12:18 sawina
Onaelu - dobrym sprawdzianem czy i w którym miejscu przebiega żyła wodna są domowe zwierzęta: kot -uwielbia spać na żyle, a pies odwrotnie - unika jej jak może; tak samo jest z parotkami domowymi na żyłach rosnąć nie chcą, a jak je się przestawi to rosną świetnie.Co do paproci ogrodowych to się u mnie nie sprawdza bo rosną sobie wokół starej studni a tam na pewno gdzieś są żyły.
********************************************************************************************
[11.01] 12:40 Mikros
Emmi – na pewno na żyle wodnej nie może być kącik wypoczynkowy. Żyły wodne mają bardzo zły wpływ na zdrowie ludzi. Najlepiej znają się na tym radiesteci. U mnie też jest żyła wodna na działce. W tym miejscu uprawy nigdy nie rosły tak jak w innych miejscach. Za czyjąś namową wkopaliśmy miedziany drut w ziemię wokół tego miejsca – jako odpromiennik i problem przestał istnieć.
********************************************************************************************
[12.01] 13:39 Mikros .
Była mowa o kasztanach i ich właściwościach. Podaję linka z tematem: Uwaga na kasztany
http://www.poradnikzdrowie.pl/13_264.htm
********************************************************************************************
[12.01] 15:04 Miga
Mikros - dzieki za linka o kasztanach. Przyznam się, że mam kilka w tapczanie, u córy tak samo. Z artykułu wynika, że nie można przesadzać czyli te kilka chyba jest OK?
********************************************************************************************
[06.06] 05:09 Zupelna Amatorka
/, ze moze to o czym piszesz spowodowane jest jakimis ciekami ? Bo np. pszczoly podobno lubia sie roic na ich skrzyzowaniu - moze podobnie jest z drzewami ? Moze one nie lubia ciekow ?
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Vademecum Ogrodnika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości