Aronia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Aronia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 3:01 pm

Aronia
[01.04] 09:26 magdzioł
A ja podaję pyszny przepis na dżem z aronii, gruszek i jabłek. Ponieważ owoce nie są przemielone na miazgę tylko pokrojone w spore cząstki to świetnie nadają się na kruchy placek czy do naleśników:
1kg aronii(2dni mrozić )
1kg jabłek(obrać i pokroić w ćwiartki)
1kg gruszek(przygotować jak jabłka)
1/2kg cukru
1szkl. wody – wrzątek
Wrzątkiem ( po 2 dniach mrożenia) zalać aronię i got. 15min. Dodać jabłka i gotować 30 min. Dodać cukier. Wymieszać i odstawić na 24h. Dodać gruszki i gotować do zagęszczenia (ok. 1 godz. bez przykrycia,żeby odparował sok.) Nałożyć do słoików i pasteryzować 15 min.
********************************************************************************************
[30.10] 07:55 minimisia
. Mam jeden krzak aronii i taki mi zasmakował sok z aronii, że zastanawiam sie czy nie posadzić sobie jej wiecej .
********************************************************************************************
[23.02] 19:40 *kati
Właśnie niedawno czytałam artykuł o aronni i taka mi myśl zaświtała, aby więcej posadzić tych krzewów - mam teraz dwa.
Ma same zalety, jest łatwy w uprawie, a owoce aronii to samo zdrowie. Oprócz tego natrafiłam też na propozycję żywopłotu z drzew i krzewów z owocami, które można potem wykorzystać do robienia przetworów, a jesli nie to ptaszki chętnie sie nimi zajmą. Mam takie fajne miejsce w dalszej części ogrodu, gdzie z powodzeniem mogłabym takie pomysły zrealizować.
********************************************************************************************
[01.09] 22:17 Baś_22
Dzisiaj na działce zerwałam aronię i robię w tej chwili "Aroniowy dżemik" i "Dżem z aronii, jabłek i gruszek".
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron