Begonia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Begonia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:58 pm

Begonia
[24.04] 07:57 Mawi
. Najbardziej jednak martwię się czymś innym. Po raz pierwszy w życiu kupilam cebulki Begonii zwisającej, włożylam do ziemi (oczywiscie w doniczkach) i pikus - nic nie kiełkują. Co mam robić, by przyspieszyć ten proces? Jak długo się czeka? Czy ma ktoś z tym doświadczenia?
********************************************************************************************
[24.04] 23:22 Onaela
Wracajac do Twojego pytania nt. bulw begonii-nie przejmuj się,jeśli bulwy były zdrowe-wyjdą na pewno,ale to musi trochę potrwać.No,chyba ze kupiłaś suche cebule(mnie tak sie kiedys zdarzyło),to niestety ,moze być niefajnie . Po moich przykrych doświadczeniach teraz kupujac bulwy zawsze sprawdzam,czy są na nich jakieś oznaki życia w postaci maleńkich kiełeczków. Tak było i dzisiaj,kiedy to wizytujac w sprawach urzędowych pobliskie miasto ,całkiem przypadkiem trafiłam na bazarek ,gdzie kwiatów wszelakich zatrzęsienie Wróciłam do domu z białą Budleją Dawida i nowymi bulwami Begonii właśnie(takie piekne,olbrzymie na zdjeciach były ) Sadząc jej bulwy do ziemi trzeba sie dobrze przyjrzeć,aby nie posadzic ich "do góry nogami" ,co wbrew pozorom wcale nie jest takie jednoznaczne,jeśli nie widac rzeczonych wcześniej kiełeczków......
********************************************************************************************
[14.07] 12:06 beza 62
begonie też mam swoje bo przetrzymane z tamtego roku... pierwszy raz trzymałam begonie przez zimę i nie wiedziałam czy coś mi z nich wyjdzie bo jesienią nie znalazłam przy korzonkach żadnych bulwek...ale zostawiłam takie małe kępki ziemi z korzonkami... i dobrze zrobiłam bo na wiosnę z tych kępek ziemi wyszły małe listki... i teraz mam swoje begonie a jaka radocha
********************************************************************************************
[16.10] 11:57 beza 62
Begonie stojace przed wejściem w donicach to dzisiaj przedstawiały opłakany widok i też trzeba je będzie schować do garażu.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron