Bidens

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bidens

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:54 pm

Bidens
[30.08] 19:53 Miga
Bidens jest właściwie rośliną do skrzynek balkonowych ale u mnie rozsiewa się po całej działce. w tej chwili bardzo ładnie kwitnie i można go wysadzać w miejsca gdzie przekwitły inne kwiaty i np. zostały po nich liście jak: liliowce, irysy, piwonie itp. Widziałam na zdjęciu bidens wkomponowany w żarnowca. Efekt był super gdyż żarnowiec kwitnie wiosną na żółto a po przekwitnięciu tę rolę przejmuje bidens i wygląda to tak jakby kwitł cały sezon.
********************************************************************************************
[12.01] 19:26 Onaela
Oprócz kamieni bardzo lubię stare ogromne karpy.Mam ich trzy.Z jednej wybrałam spróchniałe drewno,wsypałam ziemię i sadzę w niej jednoroczny bidens.Widok rewelacyjny!Zachwyca nie tylko mnie ,ale takze przypadkowych "estetów".Boje się tylko,że juz długo nie pociagnie i po prostu rozleci się.
*******************************************************************************************
[19.01] 21:52 Cebulkaa
Oczywiście wszystkie kwiaty są piękne, nawet te co kwitną jedną tylko noc są warte hodowania (i to jak) ale jakby się komuś przydało, to taki mały przewodnik, jak miec kolorowo całe lato
Ogłoszenie wyników plebiscytu
"Polecamy - Co posiac lub posadzic żeby było długo ładnie"
JEDNOROCZNE:
Po dwa głosy: pelargonie, aksamitka, dziwaczek
Po jednym: nagietki, bratki, bidens, niecierpki, cynie (usuwac przekwitłe), lwie paszcze (usuwac przekwitłe)
BYLINY:
dalie, rudbekie, gatunki róż powtarzające kwitnienie
KRZEWY/PNĄCZA:
wiciokrzewy, gatunki clematisów powtarzające kwitnienie
POLECANE OZDOBNE CAŁY ROK:
- Forsycja odm. Golden Time, Berberys Thunberga odm. Maria
(dla osób niewiedzących co to dziwaczek: http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/kwiaty2.html)
(dla osób niewiedzących co to bidens: http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/kwiaty.html)
******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość