Bodziszek

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bodziszek

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:53 pm

Bodziszek
[30.03] 10:27 Emmi
. Mam też, nie wiem czy o tym pisałam, roślinę wczesnowiosenną, rozłogową, rośnie na około 20 cm, rozrasta się pięknie i wypuszcza cienkie łodygi z licznymi pojedyńczymi kwiatuszkami w kolorze fioletowym. Jak nie zapomnę to sfotografuję ją. Teraz dopiero rośnie... a! jest wieloletnia, wspaniała do zasiedlenia trudnych miejsc jeśli chodzi o glebę, ale potrzebuje słoneczka. I rozrasta się niebywale szybko. Kwitnie chyba już w kwietniu, albo w maju... sprawdzę w tym roku, bo nie pamiętam
********************************************************************************************
[30.03] 11:16 Emmi
chyba znalazłam, to Bodziszek korzeniasty. http://superogrod.pl/180,encyklopedia.html
********************************************************************************************
[20.06] 17:31 Słoneczko2006
Kati na rabatce masz śliczne niebieskie kwiaty co to takiego?
********************************************************************************************
[20.06] 18:41 *kati
Słoneczko - to jest Bodziszek, ale nie wiem jaka odmiana. Bardzo go lubię i tez mi sie podoba. Prześlę jeszcze jedno zdjęcie z bodziszkiem, bo wtedy zapomniałam o nim.
********************************************************************************************
[20.06] 19:46 Słoneczko2006
Szukając o bodziszku (śliczny!) znalazłam link do galerii z opisem roślin jeżeli ktoś (jak ja) ma problemy z nazwami roślin to troszkę mu pomoże. http://kwiatki.friko.pl/galeria2.htm
********************************************************************************************
[25.06] 22:34 Onaela
Kati-twój Bodziszek -piękny!.Nie wiem dlaczego u mnie w ogrodzie ta roslina fun kcjonuje pod nazwą Geranium ogrodowe Mój ma znacznie ciemniejsze kwiaty.Tez go lubie,ale zbyt szybko przekwita
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości