Bób

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bób

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:52 pm

Bób
. [08.08] 12:07 Słoneczko2006
Sałatka z bobu:
1 kg świeżego bobu
oliwa z oliwek
1 łyżka soku z cytryny
sól
pieprz
75g fety
garść kopru
Bób ugotować al dente w osolonej wodzie. Zahartować w zimnej, osuszyć, obrać ze skórki. Włożyć do miseczki, dodać oliwę, sok z cytryny, sól, pieprz. Posypać pokruszoną fetą i koprem. Smacznego
********************************************************************************************
[08.08] 12:40 Werter
W moich okolicach popularne były kiedyś (i chyba nadal gdzie niegdzie są) pierogi z bobem. Jest to o tyle aktualne, że bób teraz jest już twardy i nadaje się chyba tylko na owe pierogi.
********************************************************************************************
[24.05] 10:34 Werter
Piriflor stosuje się (wg. zaleceń producenta) na rośliny ozdobne.
Jednak dla ludzi jest to środek mało szkodliwy, więc z zastosowaniem kilku-, kilkunastodniowego okresu karencji stosuję go na rośliny warzywnicze (np. na bób).
Confidor 200SL na rośliny ozdobne (wszystkie) oraz na rośliny jadalne (pomidor, ogórek, sadownicze itd.). Karencja dla Confidora (dla warzyw pod osłonami - małe stężenie) wynosi ok. 3 dni. Stosowany w gruncie, w wyższym stężeniu ma nieco dłuższy okres karencji.
Szczegóły znajdziesz na ulotkach w opakowaniu środka.
Wyżej wymienione są to preparaty, które ja wypróbowałem w walce z mszycami. Oczywiście w sklepach znajdziesz Słoneczko2006 zdecydowanie bogatszy ich wybór, być może nawet specjalnie przystosowane do stosowania na truskawkach.Ja, na szczęście, nigdy jeszcze na truskawce nie miałem mszycy.Hej.
********************************************************************************************
[21.07.2009] 17:40 Emmi
Beza my zrobilśmy tunel foliowy właśnie, pare desek na stelaż i folia przybita do tego, w słonecznym miejscu. W środku dwie grządki przedzielone ścieżką, która notabene ciągle zarasta nam pomidorem, bo mąż zapomina podwiązywać Natomiast co do gruntu, to ja jakoś po zeszłym roku trochę zniechęciłam się. Fasolka była ale tak na jeden zbiór, bób też tyle co kot na płakał, marchew w ogóle nie wzeszła, pietruszkę a raczej jej nać, znalzłam w zimie , rzodkiewka ładnie porosła.
********************************************************************************************
[28.03.2010] 13:25 lucysia
U nas od południa wcześnie śnieg zniknął i ziemia rozmarzła więc ziemię pod warzywka mam już dawno przekopaną,zgrabioną i już uleżaną do siania.W tunelu zaczęłam sezon jakieś 2 tygodnie temu.Posiałam bób i szpinak,wsadziłam dymkę i posiałam rzodkiewkę,sałatę i tytoń ozdobny na rozsadę.Jakoś tak wcześnie wszystko w tym roku posiałam,ale wg.kalendarza księżycowego w tym roku zamierzam pracować i tak mi pasowało a i tak bób i cebulkę można tak wcześnie.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości