Bratek

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Bratek

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:51 pm

Bratki
. [12.12] 12:47 *kati
Ostatnio, jadąc przez niewielkie miasteczko widziałam...klomby ze ślicznie kwitnącymi bratkami. W środku miasta, na trawniku duże klomby z bratkami - jeden w kolorze żółtym, drugi w kolorze fioletowym.... O ludzie !! Połowa grudnia, a tu kwitnące kwiaty. Miło było popatrzeć na taki widok, ale zdziwienie moje było wielkie!!!
******************************************************************************************
[12.12] 16:14 Cebulkaa
kati - to już chyba te "zimowe" bratki, mój dziadek też je u siebie posadził. To dobra "inwestycja" bo i teraz są kolorowe i na wiosnę szybko zaczynają kwitnąc
*******************************************************************************************
[10.01] 16:44 anamaria
Wac, Twój bratek na grządce śliczny Ja byłam tydzień temu w Skierniewicach i tam widziałam cały klomb kwitnących bratków. Ulica rozkopana - remont na całego, a w środku tego bałaganu klomb z bratkami. Przeżyłam mały szok na widok tegoż, bo co innego pojedyńcze kwiatki, a co innego taki widoczek. Ciekawe czy rosną tak od jesieni, czy ktoś nadgorliwy posadził je niedawno?
******************************************************************************************
[15.02] 18:44 wac
A u waca niezniszczalny bratek kwitnie i kwitnie.
*******************************************************************************************
[02.03] 21:43 Weigela
Kiełkują już pelargonie,ale bratki pozostają w tyle.Stoją na parapecie.Wydaje mi się ,że gdzieś czytałam,że bratki muszą mieć ciemno gdy wschodzą.Czy wiecie coś na ten temat?
*******************************************************************************************
[03.03] 19:17 Cebulkaa
Weigelo - mnie się wydaje że bratki nie dośc, że ciemno, to jeszcze do kiełkowania powinny miec zimno - tak mi coś świta, że czytałam kiedyś przepis na kiełkowanie braktów żeby siac je późnym latem, ale aby zapewnic jak najniższą temperaturę, ustawic skrzynki po północnej stronie domu, w cieniu
*******************************************************************************************
[13.06] 21:29 tuurma
Mnie w zadziwiajacy sposob nasialy sie rowniez male, zolte bratki. Kupilam taki jeden i stal w doniczce na tarasie. A w tym roku na rabatce kolo tarasu mam ich calkiem sporo. Zarosly mi wiosna cala roze, ktora tam sobie wegetowala, ale wyszlo jej na dobre, bo zawsze byla marna, a przy tej konkurencji poszla w gore i juz widze dorodne paki
********************************************************************************************
[16.01] 20:11 Onaela
Kwiatki najdłuzej kwitnace-bratki(znów są modne)-kwitną od marca-nie boją się nocnych przymrozków-do połowy lata,i oczywiście pelargonie-kwitna od wiosny do jesieni. z bylin-dalie-kwitną od lipca do przymrozków.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości