Ciemiernik

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Ciemiernik

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:41 pm

Ciemiernik
[11.11] 20:35 Mikros
Ciemierniki białe i różowe kwitną bardzo obficie, nawet kwitnie biały clematis - coś mu się pomyliło.
*******************************************************************************************
[26.01] 18:39 sz_elka
CIEMIERNIK BIAŁY - (Helleborus niger) - bylina o wysokości 20 cm. Ceniony za piekne białe kwiaty pojawiające sie w grudniu i dlatego noszące też nazwe "róże Bożego Narodzenia". Roślina ta wymaga cienistych i wilgotnych stanowisk na glebach bogatych w wapń. Rozmnaża się ją przez podział w sierpniu albo przez wysiew nasion, ale jest to trudne i długotrwałe. Zastosowanie: na rabaty usytuowane w półcieniu, ogrody skalne (sadzi się go w miejscach dobrze widocznych zimą), kwiaty mozna też ścinać.
*******************************************************************************************
[19.02] 11:58 Mikros
Onaelko u mnie też kalina przymarzła, tak samo wygląda jeden z rododendronów a ciemiernikowi cuchnącemu zmarzły wszystkie pąki kwiatowe.
*******************************************************************************************
[04.03] 11:09 Mikros
Ciemierniki kwitły całą zimę choć liście bardzo zbrązowiały a ciemiernikowi cuchnącemu przemarzły pąki kwiatowe.
*******************************************************************************************
[27.03] 20:09 Mikros
. Śnieżyczki, ranniki i ciemierniki białe w pełnej krasie w kontraście za śniegiem.
*******************************************************************************************
[09.03] 17:43 belva
Kochani, cos niezbyt slysze od was o Helleborusach. Czy nie sa popularne w Polsce? Dla mnie sa ozdoba wczesnej wiosny a liscie wlasciwie caloroczna. Tak sie pieknie rozrastaja i wysiewaja. Mysle ze jest to chyba najlepsza roslina jaka mam w ogrodzie.
*******************************************************************************************
[09.03] 19:24 Albera
Ciemiernik jest rośliną, która mnie wprawiła w zdumienie. Najpierw myślałam, że to pomyłka w druku. Kwitnie w miesiącach zimowych! Potem zauważyłam przy jednym domku po drodze do pracy. Śnieg, mróz, a on sobie kwitnie. Na działce nie warto mi go sadzić, bo zimą tam nie bywam
******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron