Czosnek

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Czosnek

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:36 pm

Czosnek
[30.04] 21:53 Onaela
mam pytanie-Jesienią dostałam od Ciebie cebule czosnku i do tej pory jeszcze nie wyszły z ziemi.Czy to możliwe,ze zjadły je nornice?One chyba czosnku nie lubią....
********************************************************************************************
[05.05] 21:19 elka14
Onaelu, mam nadzieję,że już Ci wyszły czosnki. Moje też niedawno się pokazały, ale rosną szybko. Jeżeli nie, podeślę Ci nowe latem (po kwitnieniu).
********************************************************************************************
[10.05] 14:44 Onaela
Ela-czosnków od Ciebie nie widzę-chyba,ze w młodym wieku sa bardzo podobne do lilii-bo coś takiego niedawno wyszło,a sadziłam je na jednej rabacie z liliami.
********************************************************************************************
[10.05] 21:54 elka14
Czosnki mają na początku jeden listek i mogą przypominać wychodzące lilie... Zobaczymy.
********************************************************************************************
[20.05] 09:27 Onaela
Ela-znalazły się czosnki od Ciebie!Jest ich 6-do tej pory myślałam,ze to tulipany,które nie zakwitna w tym roku-mają bardzo podobne liscie.Ale teraz pojawiły sie malutkie pąki-głowki,całkiem inne niz u tulipanów,wiec wiem,ze to własnie one..
********************************************************************************************
[24.04.2009] 09:03 jolkaza
Na temat szkodników marchwi : Połyśnica marchwianka - jest małą błyszczącą , czarną muchówką o żółtych odnóżach, występującą powszechnie na działkach i w ogrodach przydomowych. Larwy połyśnicy drążą w korzeniach marchwi tunele powodując ich gnicie i gorzknienie.
Gnojówka z czosnku :
75 g. rozdrobnionych ząbków czosnku lub 500 g. świeżych lub 200 g. suchych liści i łusek czosnku, zalać 10 l. wody. Stosuje się po fermentacji. Bez rozcieńczania stosuje się opryski marchwi i pietruszki podczas lotu muchówek połyśnicy.
********************************************************************************************
[16.09.2009] 10:14 Jak Karol
ROŚLINY ZAMIAST PREPARATÓW CHEMICZNYCH
Bardzo często używając w polu i na działkach oerodków chemicznych nie tyle chroni się rośliny, ile zatruwa środowisko i żywność. Wynika to głównie z niewiedzy bądź niefrasobliwśeci. Bywa, że stosuje się nieodpowiednie środki chemiczne, w nieodpowiednich dawkach i terminach. Ujemne skutki tych poczynań niekorzystnie wpływaj ą na nasze zdrowie. A przecież chemiczną ochronę, przynajmniej na działkach i w ogródkach przydomowych, można zastąpić wyciągami z roślin. Od wielu lat bowiem znane jest oddziaływanie jednych roślin na inne. Mszyce, miodówki i przędziorki można skutecznie zwalczać wyciągami z łusek cebuli i czosnku. Łuski w ilości od 150 do 200 g. zalewamy 10 litrami wody, odstawiamy na 4-5 dni. Następnie roztwór odcedzamy i stosujemy do oprysku. Zazwyczaj w ciągu 2-3 dni po oprysku ginie około 40-50% mszyc. Skuteczniejszy przeciw tym szkodnikom jest roztwór sporządzony z 10 litrów wody i około 200-300 gramów zmielonego czosnku. Zazwyczaj już na drugi dzień po oprysku wszystkie przędziorki i mszyce są martwe Przy mniejszym stężeniu wyniki są gorsze. Właśnie z czosnku Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zdunach w województwie gdańskim produkuje preparat o nazwie „Albarep” stosowany między innymi do zwalczania muchówek atakujących rzodkiewkę i marchew /śmietki i połyoenicy/, guzaka północnego, bawełnicy korzeniowej marchwianej oraz częściowo przędziorka chmielowca i wielkopąkowca porzeczkowego. Preparat ten nie uszkadza ani nie zmienia smaku warzyw – nawet na drugi dzień po zabiegu. Jako naturalny środek nie jest szkodliwy dla zdrowia. Ma natomiast także właściwości bakteriobójcze. Bodania dowiodły, że ogórki chroni na przykład, nie tylko przed przędziorkami ale i przed kanciastą plamistością.
Jan Karol Jóźwiak
fragment z ksiazki Poradnik bioenergoterapeuty.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron