Dławisz

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Dławisz

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:33 pm

Dławisz
[07.10] 08:15 magdzioł
Nie pamiętam ,czy pisałam Wam,że udało mi się kupić cudowne pnącze,cudowne dla mnie bo bardzo ekspansywne a ja takie potrzebowała,mówię o dławiszu! Mam żeński i męski , podobno późną jesienią zawiązują owoce (czerwono ) a zimą wyglądają jak korale!! Zależało mi ,żeby zarosły rusztowanie na stodole, jest to ściana południowa ,ale zimą narażona na ciągłe wiatry, przeciągi i mróz, dlatego nic tam nie chciało rosnąć.Mam nadzieję,że z dławiszem się uda.
********************************************************************************************
[15.10] 00:51 Cebulkaa
Podobno dławisze też się przebarwiają, na cytrynowo - prawda to?
********************************************************************************************
[01.12] 08:02 magdzioł
. Jesienią posadziłam też 4szt. dławisza (2żeńskie Dianę i 2męskie Herkulesa) podobno tylko wtedy można się doczekać owoców podobnie zresztą jak u rokotnika. Dławisz jest "zabójczy"!! U mnie będzie rósł na dużej ścianie pomieszczeń gospodarczych ,gdzie nie ma w sąsiedztwie innych roślin czy drzew, bo by je "zadławił"!
********************************************************************************************
[07.06] 23:59 Cebulkaa
Już nie będę Was męczyc wklejaniem całego tekstu ale oto link: http://www.sito.poznan.pl/biulet/biu0121.htm (trzeba kawałek w dół przesunąc) -są tu najczęstsze objawy chorób i ich zwalczanie na roślinach które wydały mi się znajome z naszych dyskusji i tak pomyślałam że może sie (odpukac!) przyda Jest min. o dławiszu, powojniku, wiciokrzewie, milinie, aktinidii i glicynii.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron