Galtonia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Galtonia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:24 pm

Galtonia
[05.04] 15:17 anamaria
3 cebulki galtonii rozrosły sie pięknie, mają po kilka liści i już przewracają mi się w doniczce, tak samo nerina. Całe to towarzystwo łącznie z paciorecznikami hartuję w dzień na balkonie. I czekan z utęsknieniem na cieplejszą aurę, by je wysadzić na rabatę.
********************************************************************************************
[13.09] 10:42 anamaria
Teraz pięknie kwitną canny czerone i żółte od Mikroska. Kwitły też śniedki i galtonie - czy ich cebulki trzeba wykopywać na zimę, czy wystarczy przykryć?
********************************************************************************************
[14.09] 08:59 Cebulkaa
. O ile ja wiem to galtonię raczej na pewno trzeba wyjąć,
********************************************************************************************
[30.10] 12:40 Cebulkaa
znalazłam ciekawą stronę, na której jest opisane co robic z cebulami różnych mniej typowych roślin na zimę. http://www.floraland.pl/teksty.php?id=cebwio
********************************************************************************************
[08.11] 09:52 Baś_22
Mam do Ciebie pytanie w sprawie roślinki przedstawionej na zdjęciu nr 3095 i 3094 - długa łodyga a na niej białe dzwonkowane kwiaty. Jak nazywa się ta roślinka? Dostałam teraz na jesieni kłącza od sąsiadki, ale nie znam nazwy
********************************************************************************************
[08.11] 10:43 anamaria
Baś - te roślinki biało kwitnące to galtonie (hiacynty letnie), których cebulki dostałam wiosną od Mikroska
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości