Głóg

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Głóg

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:21 pm

Głóg
[22.03] 21:01 agni.
Ps. może ktoś z Was trafił kiedyś na informacje o szkodnikach na głogu? ja niestety nie znalazłam nic konkretnego... Szkółkarze nie lubią głogów ( bo "głogi to jest coś, co robale i wszelkie zarazy lubią najbardziej") ale może ktoś coś o tym gdzięs napisał???
********************************************************************************************
[22.03] 22:20 Werter
Agni, znalazłem tylko coś o chorobach głogu, ale za to z dobrego źródła. Spójrz, może Ci się przyda.
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=513
********************************************************************************************
[23.03] 00:57 Sz_elka
I na tej stronie też coś wspominaja o głogu, ale dla mnie to jest za mądre!
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=226
********************************************************************************************
[06.03] 13:54 Weigela
Pomóżcie proszę.Właśnie obcinałam gałązki głogu.Czy jeżeli teraz wsadzę je do ziemi to się przyjmą cz nie?
********************************************************************************************
06.03] 20:06 *kati
Weigela - ja myślę, że wsadzić w ziemię te gałązki to zawsze można. Jeśli się przyjmą, to dobrze, jak nie to trudno. Ja już kilka razy robiłam różne rzeczy wbrew kalendarzowym zaleceniom i czasami wychodziło, choć teoretycznie nie powinno. Jakby nie było, to teraz jest raczej dobry okres na wsadzanie zdrewniałych sadzonek do ziemi, tylko niby w innym czasie powinny być ścinane. Zresztą... tegoroczna zima była taka dziwna, że te sadzonki może i są odpowiednie teraz do tego celu.
********************************************************************************************
[13.05.2009] 13:32 farmerka63
A żywopłotu głogowego znowu nie ścięliśmy jak sztuka ogrodnicza nakazuje, i za to teraz cieszymy się białą ścianą dzielącą nas od drogi i gwarem zadowolonych pszczół buszujących w kwiatach
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości