Goździki

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Goździki

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:21 pm

Goździki
[24.07] 09:12 eve lee
Goździk brodaty....
Zebrałam wczoraj nasiona goździka brodatego. W poradniku przeczytałam, że wysiewa się go w czerwcu. Znaczy wysieję go w czerwcu 2007 roku, a kwiatów doczekam się w czerwcu 2008! O Boże! Czy jest jakaś metoda, żeby przechytrzyć naturę!?!? PS. Dodam, że bardzo lubię te goździki: ))
********************************************************************************************
[24.07] 10:09 Słoneczko2006
Ja wysiałam w sobotę nasionka goździka brodatego, zrobiłam tak rok wcześniej po przekwitnięciu kwiatów bez specjalnego przygotowania ziemi i wyrosły w tym roku i zakwitły słowo! Można spróbować z części nasion, bo ma ich bardzo dużo. Przyznam, że co roku mam inne kolory chyba się mieszają.
********************************************************************************************
[13.06] 11:09 tuurma
Czy ktos ma jeszcze podobne doswiadczenia z gozdzikami brodatymi? Nominalnie sa to rosliny dwuletnie, a u mnie w roku wysiewu tworza rozety lisci, w nastepnym troche kwitna, ale niezbyt obficie, a w trzecim kwitna jak oszalale i rozrastaja sie jak dzikie a potem umieraja. Strasznie mi sie panosza na rabatach, same rozsiewaja, wlaza na inne rosliny - ale obecnie, w pelni kwitnienia wygladaja przepieknie
********************************************************************************************
[13.06] 21:29 tuurma
Gozdziki to z nasionek najlatwiej - po prostu posypac nimi grzadke, odczekac, a potem to sie juz towarzystwa nie pozbedziesz Nazbieram w takim razie zapasik i podesle. Komus jeszcze gozdzikow?
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości