Ismena (błonczatka)

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Ismena (błonczatka)

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 2:01 pm

Ismena (Błonczatka)
[24.09] 15:09 elka14
Czy ktoś ma doświadczenia z agapantem i ismeną? W tym roku mi nie zakwitły. Ismenę trochę podmroziłam i to pewnie była przyczyna, ale agapant kwitnie kiedy chce. Czasem rok po roku, a czasem wcale. Traktuję go jednakowo.
********************************************************************************************
[02.12] 12:14 Werter
Onaelu Ismenę (Błonczatkę) przechowuj normalnie jak inne cebulowe czyli w chłodnej i suchej piwnicy. Do gruntu wysadza się ją gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków na które jest dość wrażliwa.
********************************************************************************************
[01.05] 21:28 Onaela
Werter-jedna z Ismen od Ciebie juz ma pąk kwiatowy! Posadziłam wszystkie pewnego marcowego dnia do doniczek.Jedna dopiero ma z 10 cm,druga 30,a trzecia pąk kwiatowy
********************************************************************************************
[10.05] 14:44 Onaela
Zakwitla mi w doniczce jedna z ismen od WerteraNie mogla juz sie doczekac,kiedy ja wysadze...
********************************************************************************************
[10.07] 10:08 Onaela
Myślę,ze te cebulki ,które dostałas z Lawendą to Ismena(Błonczatka).tak myslę,bo dostałam taki sam zestaw Błonczatkę podpędziłam wiosna w doniczce,a pod koniec maj a na rabatkę.Cudnie kwitła i bosko pachniała!!! Uwielbiam ja ,chocby dlatego,ze jest biała....
********************************************************************************************
" [25.08] 09:22 Albera
. Jak niedawno pisałam, tulipany posadziłam do koszyczków, a teraz wpadłam na pomysł, że niedłudo po przekwitnieniu powyciągam je razem z koszyczkami, postawię gdzieś w kątku, albo na kompoście, niech dojrzewają. Na ich miejsce natomiast posadzę błonczatkę. Mój uroczy sąsiad w tym roku zapomniał o posadzeniu błonczatki na wiosnę, posadził póżniej, pięknie i dłużej kwitnie.
********************************************************************************************
[08.11] 18:17 Onaela
Werter-w tym roku pierwszy raz sadziłam Błonczatkę,która dostałam od Ciebie.Była boska!!!...ale po wykopaniu cebul.okazalo sie,ze te,które kwitły,maja pustą dziurę w srodku.Czy to taka ich uroda,ze po kwitnieniu juz nie nadaja sie na drugi rok,czy ja cos skiepsciłam.Młode cebulki urosłyi sa zdrowe.
********************************************************************************************
[09.11] 17:31 Albera
. Onaelo! Ismena nie powinna być pusta w środku. Warto zastosować profilaktykę, czyli przed sadzeniem potrzymać każde cebulki w roztworze nadmanganianu.
********************************************************************************************
[09.11] 19:19 Onaela
Z ta Ismena,to jestem w kropce,bo te które dostałam od Wertera nie miały dziury w środku....Werter,a jak Twoje cebule po kwitnieniu?
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron