Jagoda kamczacka

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Jagoda kamczacka

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:59 pm

Jagoda kamczacka
[25.05] 23:14 Wiotka
Sprawdziłam w Internecie- JAGODA KAMCZACKA rośnie nawet do 1,80 cm. Ja chce mieć takie malutkie krzewy wiec ten typ odpada.
*******************************************************************************************
[26.05] 10:56 Albera
. Zaczęłam też próbować jagodę kamczacką, może uda się coś zebrać przed opadnięciem i skonsumowaniem przez szpaki. Przed szpakami mam zamiar osłonić włókniną, a na opadanie nie ma innej rady, jak tylko posadzić inną odmianę. W czerwcowym Działkowcu wymieniają Atut i Duet.
*******************************************************************************************
[17.03.2008] 20:24 Miga
Jeśli chodzi o smak jagody kamczackiej, to osobiście bardzo mi przypadł do gustu. Według mnie są smaczniejsze niż nasze leśne czarne jagody i dużo większe. Ten opisywany wszędzie kwaśny smak jest bardziej taki orzeźwiający niż naprawdę kwaśny. Słyszałam, że przepyszne są z nich przetwory. Wiosną, kiedy kwitną są tak śliczne, że mogą "robić" za rośliny ozdobne. Bardzo ważne są odmiany, tzn takie, które się wzajemnie zapylają, ja niestety kupiłam kilka lat temu sadzonki i nie wiedziałam o tym więc moje jagódki na poprzedniej działeczce nie owocowały zbyt obficie, nie wiem nawet co to była za odmiana. Jesienią poszukiwałam sadzonek na nową działkę i znowu sprzedawcy nic nie wiedzieli o odmianach. Chyba jedynym wyjściem będzie zakupienie jednej "parki" w sprzedaży wysyłkowej. Mam nadzieję, że zapylą te które już rosną.
*******************************************************************************************
[18.03.2008] 07:48 cicho_borowska
A toście mnie dziewczyny zaintrygowały tą jagodą kamczatką. Migo, a czy one sie jakoś same rozmnażają jak już rosną w jakimś miejscu ? Czy żeby zrobić polankę trzeba nasadzić dużo krzaczków?
*******************************************************************************************
[18.03.2008] 10:22 juleczka2
Do cicho-borowska,jagodę kamczacką kupuje się w placówkach ogrodniczych,u nas np. jest po 8 zł i po 14 w zależności od wielkości owoców.Jest to krzak który rośnie do wysokości 2 m.Można też naszczepić przez odłogi.Mam zamiar po świętach kupić sobie,trzeba mieć 2 krzaczki żeby się zapylały.
*******************************************************************************************
[18.03.2008] 19:37 cicho_borowska
A ja myślałam, że to takie małe krzewinki jagodowe
*******************************************************************************************
[19.03.2008] 19:07 Cebulkaa
Ryłam troche w temacie jagody kamczackiej, bo też byłam nim zainteresowana, ale warto poczytać różne wypowiedzi na forach - niektórzy uważają, że smak to te jagódki mają gorzko-kwaśny (Podobno zwłaszcza wtedy, kiedy rosną na zasadowej ziemi, oraz w zależności od odmiany) Ale chętnie przeczytam wszelkie wypowiedzi kogoś, kto miał przyjemność je jeść, co o nich sądzi
*******************************************************************************************
[19.03.2008] 19:44 Miga
Cebulko, to fakt, że nie wiem nawet jaką miałam odmianę jagody, być może nie wszystkie są tak samo smaczne. W moich nie czułam nawet odrobiny goryczki, pokrój miały kulisty i wyrosły na ok. 1,20m.
*******************************************************************************************
[[28.03.2008] 08:47 julka2
To ja wracam do tematu,kupiłam wczoraj 3 krzaczki jagody kamczackiej,ale dość marne nie wiem czy coś z tegobędzie.Jednak skusiło mnie to że owoce zaczynają dojrzewać jużpod koniec maja,więc to by były pierwsze owoce nawet wcześniej od truskawek.Ciekawa też jestem kiedy ten pierwszy owoc pojawi się na moich krzaczkach pewnie już w tym roku nie
*******************************************************************************************
[30.03.2008] 20:36 Miga
Jagódki mają po kilka kwiatków, ciekawe, czy uda im się zawiązać owoce.
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości