Jarmuż

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Jarmuż

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:59 pm

Jarmuż
[19.05] 12:41 Miga
Teraz jest dobry termin do wysiewu na rozsadniku jarmużu. Zimą, gdy brak świeżych warzyw taka zielona roślina w ogródku to prawdziwy skarb, a jak ładnie wygląda! Dodaję go do zup jarzynowych albo gotuję "na jarzynkę", z dodatkiem czosnku i odrobiny masełaka albo śmietany.
*******************************************************************************************
[29.05] 22:05 _tulipan_
ja rok temu mialam na ogrodku jarmuz - tez posialam z mysla, ze nowosc a moja mama skwitowala to, ze jarmuz dawniej dawalo sie do kur Mi nie smakowal, gorzki chyba byl, ale zycze smaczego
*******************************************************************************************
[29.05] 23:49 Onaela
Jarmuz to takie warzywko kapustne-gotuje sie duze,pomarszczone liscie-moze nie jest zbyt smaczny,ale zdrowy i mozna go zrywac spod sniegu zimą.Kiedys tez miałam,jesienią nie było na niego amatorów,ale zima owszem...
*******************************************************************************************
[30.05] 00:30 Sz_elka
Ale ja Ci i tak znalazłam odpowiedź na zadane pytaniehttp://pl.wikipedia.org/wiki/Jarmu%C5%BC
*******************************************************************************************
[29.05] 07:56 koliberek
. Co do warzyw- to ja ich nie uprawiam, bo po prostu nie mam na to czasu, jedynie na grządce z ziołami mam rzodkiewke i w tym roku pokusiłam sie na jarmuż (chyba dlatego, ze jest mało znany, a ja zawsze musze popróbować nowości) - wzszedł mi i zobaczymy co dalej..
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron