Jaśminowiec

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Jaśminowiec

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:57 pm

Jaśminowiec
[26.04] 18:51 saginata
Może ktoś ma jaśminowiec-i wie jak z nim postępować.Mój od kilku lat choruje-brzeg blaszki liściowej najpierw brązowieje,czarnieje-i usycha.W ubiegłym roku krzyczałam na męża ,że mi spalił gdy pryskał od mszycy-ale w tym roku jeszcze nic nie pryskane-a choroba się zaczyna
*******************************************************************************************
[27.04] 07:48 Cebulkaa
saginato - niestety nic nie wiem o chorobach, ale jaśminowce które kiedyś mieliśmy kojarzyły mi się wyłącznie z mszycami oraz z odchodami wróbli, bo upodobały sobie ten krzew straszliwie i świergotały w nim całą wiosnę i lato. Nasze jaśminowce nawet nie pachniały! Może to jakiś grzyb, nie wirus?
*******************************************************************************************
[27.04] 20:31 belva
Jasminowce u nas tez nie pachna , ale ja je wacham "dusza" bo przypominaja mi dziecinstwo w domu mojej babci i dziadka.. Caly ganek byl pokryty tym krzakiem ...a zapach nieziemsko piekny
*******************************************************************************************
[27.04] 22:05 Weigela
Kupiłam też pięknego jaśminowca o cytrynowym kolorze liści.
*******************************************************************************************
[28.04] 08:03 minimisia
Saginata ja mam jaśminowiec i też nie pachnie ale też ci nie pomogę bo u mnie zawsze jest tylko plaga mszyc a pozatym nic go nie bierze
*******************************************************************************************
[28.04] 08:35 saginata
Mój jaśminowiec zawsze pięknie kwitnie i ślicznie pachnie-tylko te liście mają jakąś chorobę -a z mszycą tez co roku walczę .
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości