Kalina

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kalina

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:54 pm

Kalina
[23.01] 15:57 Onaela
Mam u siebie w ogrodzie kaline sztywnolistną(Viburnum rhytidophyllum),jest to piękny zimozielony krzew,który latem zawiazał mnóstwo pąków,a zakwitnie-mam nadzieje,ze nie zmarznie-wiosna tego roku.Pochodzi z Azji,zreszta jak bardzo znane u nas rododendrony i azalie,które równiez zawiazują paki w poprzednim roku,aby zakwitnać wiosna w następnym. a liscie tego drzewa pod względem sztywności,koloru,połysku przypominają mi ostrokrzew.
********************************************************************************************
[16.02] 19:54 Onaela
Tak samo fatalnie wyglada kalina zimozielona sztywnolistna-liscie ma brazowe i opuszczone... ech,boję sie,ze ta zima zrobiła duze spustoszenie w naszych ogrodach..
********************************************************************************************
[19.02] 11:58 Mikros
Onaelko u mnie też kalina przymarzła, tak samo wygląda jeden z rododendronów a ciemiernikowi cuchnącemu zmarzły wszystkie pąki kwiatowe.
********************************************************************************************
[25.05] 00:44 *kati
Jeśli chodzi o mszyce, to i u mnie plaga... właśnie na kalinie. Dopiero od Was się dowiedziałam, że to ich ulubione miejsce bytowania. Tak mnie jakoś dziwiło dlaczego najwięcej właśnie na tym krzewie, na innych prawie nie ma - no może jeszcze na jaśminie. Pewnie rozmnożenie na inne okazy to tylko kwestia czasu. Wielkiej plagi na razie nie zauważyłam, ale jutro zrobię dokładniejszy przegląd roślin.
********************************************************************************************
[31.05] 00:27 *kati
U mnie mszyce uwzieły sie głównie na kalinę,irgę i śliwę czerwonolistną.Kalinę pryskałam już kilka razy,a te pasku-dztwa ciągle sie odradzają.
********************************************************************************************
[29.09] 19:21 wac
Nietypowa wiosna, nietypowe lato i pierwszy raz jesienią zakwitły po raz drugi schneebale - cudowie . ??? pozdrawiam wszystkich
********************************************************************************************
[29.09] 21:03 Onaela
Wac-zaintrygowałes mnie tą nazwą:schneebale...Szto eto takoje????
Nawet w google nie natrafiłam na żaden ślad....
********************************************************************************************
[30.09] 13:47 wac
Podsyłam link do krzewu schneeball chociaż nie po naszemu.
http://www.mein-schoener-garten.de/pfla ... rub_snr=27
********************************************************************************************
[30.09] 13:59 wac
Wklejam orginalne tłumaczenie - tłumaczem komputerowym, a żeby było śmieszniej ( bez poprawek )
Miłj lektury.
---------------------------------------------------------------------------------
Ptyś
(Viburnum)Urocza duftende i bogaty kwiatowa St wędzić, idealne dla ogrodów domowych są.

Arten/Sorten: V. x bodnantense ‘Dawn‘: Kwitnie różowy od listopada do kwiat główny w marcach i kwietniach, około 2,5 metry wysoki, somm zazielenić V. x carlcephalum (ptyś zapachowy): W rozkwicie różowym, potem biały kwitnąco i intensywny pachnąc w maju, około 2,5 metry wysoki, somm zazielenić V. David ( ptyś poduszki ): Różowe biele kwiaty w czerwcu, niższe i szerokie krzaki podrobów, około 0,5 metry wysoki, barwinek V. opulus (zwykły ptyś): Swojski, 3– stanie się 4 metr wysoki, biały talerz kwiatowy w majach i czerwcach; Certować się, jadalne czerwone owoce V. plicatum ‘Maria‘ ( ptyś piętra ): Około 2 metr wysoki, poziome gałęzie wyrabiają prawidłowe piętra, kwitnie biały w majach i czerwcach, somm zazielenić ziemię: Wszystkie oświecone ziemie użycia: Stanowiska gry pojedynczej i wolne rosnącą rufy kwiatowe siedliska: Słoneczny do cienistego pół kwiatu: Por rozkwitu główny ptysiów leży w maju. Daje lecz także od marcowi i w listopad kwitnące sposoby. Liść: Nie tylko lecz także zieleń lata jak także barwinki sposobów wzrostów: Najczęściej ścisła, kula wędź mały wysokość: 1–3 metry wysoki z powrotem do przeglądu
********************************************************************************************
[30.09] 22:59 Onaela
Ale sie uśmiałam z tego tlumaczenia!A swoja drogą roślinka piękna! Kwiat trochę podobny do mojej ulubionej Hortensji Anabelle. Nie wiem tylko dlaczego jest u nas malo znana? Wac-w jakim regionie Ty mieszkasz?Czy Ptyś nie przymarza Ci zimą?
********************************************************************************************
[01.10] 17:56 wac
Bardziej blizej Ptysiowi do ( Kalina Hordowina ) Viburnum Lantana, krzew ma okolo 2,5m, jest prawie pełnoletni, a rośnie w ogródku w Rybniku.
********************************************************************************************
[07.11] 10:13 Onaela
.Polujesz Lucysiu na roślinki dla ptaszków-moze Kalina koralowa przypadłaby Ci do gustu? To niewielki krzew,który o tej porze ma grona czerwonych owoców zjadanych chetnie przez ptaki.
********************************************************************************************
[07.11] 17:13 Werter
Jeśli chcesz mieć Lucysiu w swym ogrodzie krzew dający jesienią czerwone jagody, zwróć uwagę na Kalinę Koralową odm. Compacta lub Nana. Ma korale jak zwykła kalina, a wyrasta w niewielką kulę (do 1,5m wysokości). Hihihihi... tak się złożyło, że zrobiłem dziś za dnia zdjęcie jego owocom. Trochę marnie wyszły, ale jak zechcesz to umieszczę na Grządce.
********************************************************************************************
[07.11] 21:29 lucysia
werter -dzięki za zainteresowanie tematem,chętnie zobaczę tę Kalinę.Z tego co pamiętam w opisach widziałam inną odmianę.A 1.5 m.to akurat,taki niewysoki krzew by mi odp.Jarzębinę chetnie bym posadziła,ale ona niestety jest z tych duużych.
********************************************************************************************
[17.04.2008] 04:09 Belva
Oto nasze drzewo kalafiorowe .. juz je raz wam wysylalam ale za kazdym razem jak kwitnie... mam chetke sie nim z kims podzielic..
[img=http://img171.imageshack.us/img171/4215/apri le2007010wz5.th.jpg ]
********************************************************************************************
[17.04.2008] 09:36 Cebulkaa
Belvo - tak mi się wydaje... to Twoje kalafiorodrzewko to chyba jakaś odmiana hortensji bukietowej. Ale która dokładnie to nie wiem
********************************************************************************************
[17.04.2008] 14:34 Belva
Cebulko to tak naprawde jest Viburnum zdaje sie Macrocefalum czy cos w tym stylu. Na hortensje troche za wczesnie jeszcze..
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości