Kamelia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kamelia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:54 pm

Kamelia
[11.04.2008] 14:03 ewanta
mam pytanie do miłosników ogrodów ( i nie tylko) - czy ktos może mi coś napisać na temat kamelii ? Kupiłam piękne drzewko, juz z pąkami na targach ogrodniczych - jako roslinę zimozielona i nadającą się do ogrodu . Jednak mam wątpliwości co do jej nieprzemarzania... poczytałam trochę w necie . Raczej występuje tu jako roślina pojemnikowa . Ja chciałabym ja wsadzić w grunt, ew . w pojemnik i na zimę do garażu ( mało światła ) > Co o tym sądzicie ? Proszę o radę .
********************************************************************************************
[12.04.2008] 02:10 belva
U nas kamelie rosna i dochodza do wielkosci malych drzew.. Wiem ze wytrzymuja zime a nawet mrozy i kwitna na przedwiosniu i w wiosne.. Potrzebuja duzej przepuszcalnosci ziemi i kwasnego odczynu.. Sa specjalne nawozy specjalnie do Kameli.. ( chyba te same co do rozanecznikow).. Kamelia rosnie szybko i ma cudowne kwiaty kiedy malo co kwitnie.. Niestety czesto cierpi na rozne choroby grzybiczne szczegolnie jak jest mloda.. Wysylam wam zdjecie mojej malej kamelii ktora wszadzilam w tamtym roku..
[img=http://img80.imageshack.us/img80/7813/march2 008097mx3.th.jpg ]
********************************************************************************************
[15.04.2008] 19:46 Cebulkaa
Ja niestety nie wiem wiele o kameliach Nie interesowałam sie nimi wnikliwiej, bo z tego co czytałam to wydaja mi się efemeryczne, kapryśne a przede wszystkim wymagające tego "chłodnego jasnego miejsca" zimą a nie mam takiego i musze kombinować i tak z tymi roślinami co mam.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości