Kapusta

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kapusta

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:53 pm

Kapusta
[05.06] 20:05 belva
Ja bardzo rzadko czyms psikam bo co ma wisiec nie utonie. Jak ma zyc to bedzie zyc. Jedynie co pomoglam kapuscianym sadzonkom troche sie wzmocnic wlasnie woda z mydlem bo tak byly rabane przez jakas kapusciana kreature ze az pachnialo kapusta wszedzie. Teraz rosnie sobie zdrowa i wielka i mam nadzieje ja zjesc na jesieni JA tym razem....
********************************************************************************************
[22.06.2009] 20:15 aknad
Dzisiaj u nas brzydka pogoda leje cały czas i nie mogłam iść na swoje „morgi” i nie wiem co zostanę po takim deszczu ,jak na razie posypałam granulkami, bo te sposoby eko na nie działają (ślimaki) zwłaszcza te czarne małe. może cos się uchowa. Pierwszy raz posadziłam kapustę biała wczesna, nawet ładnie rośnie, az sama się dziwię, ale jakoś jej nie jedzą .
********************************************************************************************
[15.07.2009] 12:14 aknad
Kapusta tez mi się bardzo udała, choć ślimaczki tez się najadły . Pierwszy raz posądziłam kapustę wczesną i proszę takie zbiory -chyba sobie zakiszę.
********************************************************************************************
[16.07.2009] 23:24 beza 62
Ale dobrze masz z tym warzywnikiem...własne warzywka mniam...a ta kapusta wczesna to kiedy niby się zaczyna?
********************************************************************************************
[17.07.2009] 08:49 aknad
Beza- kapustę kupiłam u pana wiosną- który sprzedawał swoje flance roślinek i powiedział ze to kapusta wczesna – Teraz już sa główki dość twarde i można jeść. Trochę mi szkoda je wyrywać, bo tak ładnie wyglądają na grządce z tymi swoimi zielonymi główkami W tym roku bawiłam się z grządkami i nie sa to typowe podzielone ścieżeczkami paski , tylko koła, trójkąty. np. koło-w środku dorodny już kabaczek(czy cukinie nie jestem pewna, ale to się nie płozy ) a na około właśnie kapusta, rosną świetnie, więc chyba im ze sobą dobrze .
********************************************************************************************
[19.07.2009] 22:44 beza 62
Kiedy to ja będę sadziła sadzoneczki kapusty ... hmmm... myślę że się kiedyś doczekam
********************************************************************************************
[20.07.2009] 22:37 tuurma
Kapusty nie mam, ale to całkiem kusząca myśl. Albo lepiej brokuły czy kalafior. Po tegorocznych sukcesach warzywniczych jestem pełna optymizmu i gotowa rozszerzyć asortyment w przyszłym roku.
********************************************************************************************
[21.07.2009] 16:02 aknad
-kapustę posądziłam taka już sadzonkę i tylko sypałam granulki na ślimaki i nic po za tym- :0)- nie ma przy niej pracy, no oczywiście trzeba plewić jak wszędzie
********************************************************************************************
[16.09.2009] 10:14 Jak Karol
ROŚLINY ZAMIAST PREPARATÓW CHEMICZNYCH
Bardzo często używając w polu i na działkach oerodków chemicznych nie tyle chroni się rośliny, ile zatruwa środowisko i żywność. Wynika to głównie z niewiedzy bądź niefrasobliwśeci. Bywa, że stosuje się nieodpowiednie środki chemiczne, w nieodpowiednich dawkach i terminach. Ujemne skutki tych poczynań niekorzystnie wpływaj ą na nasze zdrowie. A przecież chemiczną ochronę, przynajmniej na działkach i w ogródkach przydomowych, można zastąpić wyciągami z roślin. Od wielu lat bowiem znane jest oddziaływanie jednych roślin na inne. To właśnie z myślą o chronieniu się przed chorobami na skrajach i w oerodku wsi sadzono dawniej czeremchę. Aby uchronić przed chorobami zwierzęta, przy drzwiach budynków inwentarskich sadzono dzikie winogrona, z kolei by przed szkodnikami uchronić kapustę na grządce – między kapustę -wsadzano kilka nasion konopii.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron