Kocimiętka

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kocimiętka

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:49 pm

Kocimiętka
[20.02] 13:18 magdzioł
Pochwalę się,że ja też znalazłam sposób na róże i mszyce, nie tylko lawenda ,KOCIMIĘTKA jest idealna, dobrze zadarnia podłoże, zapobiega przesuszeniu ziemi, ma piękne błkitne kłosy, można ją ciąć, nawet trzeba , wtedy zakwita ponownie, nie boi się ostrego cięcia. Jedna jej wada ,nie pachnie tak pięknie jak lawenda, ale to bylina, nie boi się suszy, czy zalania, szybko się rozrasta.
********************************************************************************************
[20.02] 21:43 Miga
Jeśli chodzi o kocimiętkę to słyszałam, że się dobrze komponuje z różami min. ze względu na mszyce. Niestety słyszałam, że bardzo przyciąga koty dlatego jej nie sieję. Czy może coś zaobserwowałaś, bo może to nieprawda.
********************************************************************************************
[22.02] 17:13 magdzioł
.Co do kocimiętki, to nie zauważyłam kotów na swoim podwórku, ale ja mam psa. Taki miły czarny pudel. Właśnie dzisiaj przeszedł wiosenne strzyżenie, to za sprawą ciepłych promieni słońca, które tak pięknie dzisiaj zaglądało do okien. Tak więc może to pies i jego zapachy przeganiają koty z podwórka??
********************************************************************************************
[02.06] 20:30 belva
Ciekawa jestem co to jest kocimietka, czy ktos wie? Nazwa botaniczna bardzo by mi sie przydala....
********************************************************************************************
[02.06] 20:36 Słoneczko2006
Jedno wiem o kocimiętce jeżeli chce się mieć kotki w ogródku należy posadzić tę roślinke podobno uwielbiają jej zapach.
********************************************************************************************
[02.06] 20:43 Albera
Belva! Kocimiętka po łacinie to Nepeta cataria.
********************************************************************************************
[02.06] 20:43 Słoneczko2006
Kocimiętka (Nepeta L. 1753) - rodzaj roślin z rodziny jasnotowatych. Rodzaj obejmuje około 250 gatunków.Rośliny tego rodzaju pochodzą z umiarkowanych stref Europy i Azji oraz gór Afryki. Szczególna różnorodność gatunków występuje w rejonie śródziemnomorskim i na wschód aż do Chin. Niektóre gatunki rozpowszechniły się na nowych obszarach, w tym zawędrowały do Ameryki Północnej.
Pokrój Większość gatunków to wieloletnie rośliny zielne, niektóre są jednoroczne.
Łodyga Mocna, rozrośnięta.
Liście Sercowate, zielone do szarozielonych, ułożone naprzeciwlegle, ogonkowe. Brzeg blaszki liściowej karbowany lub ząbkowany.
Kwiaty Białe, niebieskie, różowe lub liliowe. Zebrane na szczytach łodyg w nibyokółka.
********************************************************************************************
[02.06] 23:29 Onaela
Kocimiętka....mam i bardzo lubię....a koty jeszcze bardziej,wszak to koci afrodyzjak
********************************************************************************************
[03.06] 01:38 *kati
Kocimiętka to jedna z moich ulubionych roślin. Moja kwitnie na fioletowo. Akurat teraz ładnie wygląda, szkoda, że nie mam czym zrobić zdjęcia. Kiedyś nie potrafiłam docenić urody tej roślinki, ale z wiekiem człowiek mądrzeje i zmienia gusta. Teraz została zrehabilitowana i chetnie ją sadzę w różnych miejscach. Słyszałam, że niby przyciąga koty, ale u mnie raczej nigdy nie widzałam kotów tarzajacych się lub spacerujacych w okolicy rabaty. Może dlatego, że mam psa.
********************************************************************************************
[03.06] 02:19 Sz_elka
Kocimiętkę możesz łatwo znaleźć w necie wpisując hasło np. kocimiętka na stronie : www.google.pl
np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kocimi%C4%99tka czy http://www.boldweb.com/greenweb/HR123.htm itd. Jeśli chodzi o Tygrysa i kocimiętkę, to mojego kota ona nie "bierze", w przeciwieństwie do surowej papryki i kapusty pekińskiej !?!!
********************************************************************************************
[28.08] 09:45 Albera
Kto ma kocimiętkę? Ja posiałam w tym roku, urosła na parę centymetrów, czy to normalne, czy ją trzymać, czy przezimuje, czy lepiej w tym miejscu coś innego już posadzić?
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości