Kokornak

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kokornak

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:48 pm

Kokornak
[30.05] 10:22 magdzioł
Kiepsko rośnie kokornak, miałam nadzieję,że szybciej uroście niż klematisy i będę się cieszyć jego pięknymi dużymi liśćmi i korzystać z cienia i chłodu ,który rzuci na taras a on ledwie dyszy!!!!!!
********************************************************************************************
[19.06] 18:09 magdzioł
. W tym roku posadziłam pod tarasem od zachodnio-północnej strony kokornak i mam nadzieję,że z jego dużych ,sercowatych liści będę się cieszyć i odpoczywać w cieniu. Jeszcze jest młody i mały ale jak przeżyje zimę to może już w przyszłym roku będzie ładny??
********************************************************************************************
[28.08.2009] 01:07 Patyczak21
mam ci coś doradzić i z tym jak ja to nazywam cmentarnym murem i pnączami. Jak bumerang odwołam się do świetnej stronki na temat pnączy tj www,pnacza.pl tam masz po prostu wszystko na temat tych wspaniałych roślinek , które same pełzną i trzymają się bez podpór, a którym trzeba pomóc, które na płot a które na altankę itd,dodatko masz tam też info kogo , kiedy i jak trzeba podciąć czy otulić na zimę. A wracając do tematu... co prawda nie wiem, czy ten twój płot jest cały czas na ekspozycji słonecznej, bo jeśli niekoniecznie to też mam kolejną propozycję tj Kokornak mandżurski ale on ma jeden feler tzn , że nie kocha słońca w pełnej krasie ale za to rośnie jak na przysłowiowych drożdżach , kwiaty ma owszem ale jak dla mnie takie sobie ... osobiście urodą kokornaka dla mnie są jego liście ... duże sercowate lekko owłosione i co ciekawe jak patrzysz przez taki listek to tak jakby on było prawie przezroczysty.
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości