Komosa ciernista

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Komosa ciernista

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:48 pm

Komosa ciernista
13.12] 12:08 Albera
Chyba nikt nie zgadnie, jaką pamiątkę przywiozłam sobie z Kołobrzegu! Pianę morską, którą będę siała na wiosnę. Miał to ktoś?
********************************************************************************************
13.12] 23:03 Onaela
Albera-zaintrygowałas mnie tą piana morską???? To ja poproszę taką,z której Apollo się wyłoni
********************************************************************************************
14.12] 10:40 Albera
Cieszę się, że udało mi się zaintrygować parę osób pianą morską. Teraz podaję bardziej fachowe nazwy: Komosa ciernista, łac. Teloxys aristata. Onaelo! Jeśli niektórzy znajdują dzieci w kapuście, to nie widzę przeszkód, by Twój Apollo wynurzył się akurat z piany morskiej, po uprzednim pozbyciu się cierni, czego Ci życzę z okazji zbliżających się Świąt.
*****************************************************************************************
[14.12] 10:49 Cebulkaa
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=1441 (to powyżej to komosa ciernista, taki trochę zabawny link) A tu skopiowany fragment z bardziej naukowego:
"Czas i miejsca introdukcji/pierwszego stwierdzenia:
Czas introdukcji/pierwszego stwierdzenia: Pierwsza połowa XX w
Miejsce introdukcji/pierwszego stwierdzenia: Wzniesienia Szczecińskie
Liczba introdukowanych/stwierdzonych osobników: brak danych
Przyczyna introdukcji/pojawu: Przypadkowe
Sposób introdukcji: Nieświadomie zawleczony
Uwagi: 1941 r."
Albero - przyczyniasz się do nieświadomego zawleczenia
Jak widzisz nasionka to pożądany towar, będziesz musiała pilnie zbierac
*******************************************************************************************
14.12] 19:20 Sz_elka
Albera! Tak jak Cebulkę i mnie ciekawiłaś tą komosą,więc weszłam w google i .......dowiedziałam się masę ciekawych rzeczy-między innymi,że są tacy zapaleńcy-hobbyści (Cebulka widzę,że mnie już ubiegła!) co tworzą namiastki lasu i zieleni krzaczasto -drzewnej zminiaturyzowanej i właśnie komosa stanowi szkielet tych cudności. A inni jeszcze inaczej to robią: http://www.fcsme.org/bcarl/how_to_make_ ... rtrees.htm
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości