Konwalia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Konwalia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:47 pm

Konwalie
[24.03] 08:49 malachit
Kochani, kupiłam kłącza konwali, gdzyż mam cienistą skarpę, pod klonami, czy możecie mi powiedzieć, czy pod tymi klonami można posadzić konwalię, są to drzewa liściaste, i nie wiem czy jest to dla nich dobre środowisko. Muszę wreszcie zagospodarować moją skarpę, a le walka z przebrzydłymi malinojerzynami jeszcze w tym roku nie skończona.
********************************************************************************************
[24.03] 09:01 Emmi
U mnie konwalie rosną wszędzie w ogrodzie i pod iglakami też. Mam wrażenie, że one potrzebują do szczęścia tylko ziemi- jakiejkolwiek i troszeczkę słoneczka, bo i w zacienionych miejscach mam ich sporo.
********************************************************************************************
[24.03] 09:47 Werter
Malachit Myślę, że Twe konwalie pod drzewami liściastymi będą dobrze rosły i kwitły. Zanim liście na drzewie w pełni rozwiną się do właściwej im wielkości, konwalie zdążą złapać sporo słońca, latem zaś drzewo "wyciągając" wodę zapewni konwaliom suchą ziemię potrzebną dla ich okresu spoczynku. Z tego co wiem, na stanowiskach mocno cienistych przez cały rok, konwalie kwitną raczej skąpo, dając przeważnie tylko masę liści.
********************************************************************************************
[24.03] 10:41 Sz_elka
Znalazłam takie ciekawostki o konwaliach!
- łzy Ewy wygnanej z Raju.... http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwalia_majowa
- kwiaty na Boże Narodzenie .....http://www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/ogro ... ik/2003.11
********************************************************************************************
[21.08] 10:11 malachit
.Trawa zrobiła się zielona i jest znowu ślicznie tak jak na wiosnę. Na mojej skarpie tylko nędznie wyglądają tylko konwalię. Jest ona w cieniu pod dużym klonem. Była porośnięta chwastami, dzikimi jeżynomalinami, i nikt nie wierzył, że sobie poradzę. I proszę co może upór.
********************************************************************************************
[21.08] 19:48 Albera
Malachit! Piszesz, że konwalie masz nędzne. W porządku, teraz mają być żółknące, swoje zrobiły w maju.
********************************************************************************************
[31.10] 12:10 Albera
Na pociechę: jeśli się nie ociepli, to nie przesadzę jabłonki, bo tam gdzie rośnie ma być altanka, nie wsadzę do doniczek konwalii, żeby mi trochę wcześniej było ładnie i pachnąco,
********************************************************************************************
[06.04.2008] 10:29 malachit
Na mojej skarpie w cieniu nie chcą rosnoć konwalie, już dwa razy je sadziłam, niktórzy starszyli jak to się rozrosną, a tu nic, coś im tam nie pasuje.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron