Koper

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Koper

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:46 pm

Koper
[04.08] 09:31 Cebulkaa
napiszę co mądrego piszą w lipcowym numerze:
Koper - ......można wysiewac do końca sierpnia
********************************************************************************************
[05.11] 10:55 lucysia
A ja mam trochę wiosny w domu osiałam sobie do podłużnej donicy-koperek,pietruszkę ozdobną,selera liściowego i jak trochę przemarżnie to szczypiorek siedmiolatkę parę cebulek wsadzę.Koper-35 cm.wys.!pietruszka dopiero się krzaczy,ale sałata już spora(o i jeszcze sałata!)Super to wygląda!
********************************************************************************************
[15.01] 16:44 Cebulkaa
Nie polecam kopru odmiany Szmaragd - nie mam jeszcze porownania z inna, ale tamta mialam w zeszlym roku i nie jest specjalnie aromatyczna, w kazdym razie nie taka jaka pamietam z dziecinstwa, ze mozna miec. Chyba ze jest jakas roznica jesli koper rosnie w szklarni, bo wtedy jest lepszy. Nie wiem.
*******************************************************************************************
16.04] 13:00 Słoneczko2006
„Gdy chodzi o koper, lepiej plonuje i jest mniej podatny na choroby i atak szkodników, gdy posiejemy go, gdzie popadnie, nie zaś w regularnych rzędach. Niektórzy działkowcy biorą garść nasion, odwracają się tyłem do grządek i... rzucają je za siebie. Jego uprawa w takim rozproszeniu jest na pewno bardziej kłopotliwa, zwłaszcza odchwaszczanie”
********************************************************************************************
[16.07] 12:45 beza 62
jedyne co rośnie mi w ogródku a można to zjeść to koper i borówka amerykańska... koper wysiewam bo co roku robię dużo ogórków a wkurza mnie to że w sezonie ogórkowym wiązka kopru wychodzi drożej niż kilogram ogórków... poza tym mój koper jest jakiś taki ładniejszy i czyściejszy...
********************************************************************************************
[09.08] 01:36 belva
Posialam mmimo wszystko radicchio zlote i finocchio. Nie wiem jak to sie nazywa po polsku zdaje sie ze wloski koper ale czy on ma takie bulwiaste lodygi??
********************************************************************************************
[09.08] 10:31 dadi
To chyba będzie fenkuł , ma takie zgrubienia to znaczy powinien mieć , mnie niestety nie robiły się , ale lubię jego anyżkowy zapach
********************************************************************************************
[02.02.2009] 18:29 zabcia44
Ale mam mały problem ,mam spory kawałeczek z truskawkami i od dwóch lat pomimo wiosennego pielenia wyrasta mi coś pomiędzy nimi.Wygląda to zupełnie jak gigantyczny koper tak samo kwitnie ale nie ma nic z zapachu kopru.Wpierwszym roku jak wyrósł to urwała go sobie sąsiadka,ususzyła i nic nie mówiła,ja dopiero póżniej zaczęłam to wąchać i niebardzo mi to pasowało na koperek?
********************************************************************************************
[09.07.2009] 13:09 malachit
Proszę o poradę, co posadzić lub wsiać w puste miejsce po cebuli, mam mało buraczków ćwikłowych.
********************************************************************************************
[09.07.2009] 16:35 aknad
Ja w puste miejsca jutro (dziś nie wskazane) wsieje koperek, abym już miała na zimę do zamrożenia ,szpinak- bo bardzo lubię i tez zamrożę, sąsiadka sieje kalafiory, ale mi jakoś się nie udają, wiec nie robię tego, no i rzodkiewkę.
********************************************************************************************
[21.07.2009] 16:02 aknad
W tym roku jeszcze będę miała szpinak- który blanszuje i zamrażam , a koper również zdąży wyrosnąć i do zamrażarki mam na cała zimę swój jak świeży
********************************************************************************************
[10.08.2009] 15:28 aknad
Szpinak już wychylił swe małe listeczki i koperek również- mam nadzieje, ze nic im nie zaszkodzi i na zimę będzie jak znalazł.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron