Kosmos

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Kosmos

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:46 pm

Kosmos
[05.10] 11:21 cicho_borowska
Dostałam od koleżanki nasiona kwiatków cosmos. Takie delikatne kwiatuszki, różowe, z listeczkami jak koperek. To są kwiaty jednoroczne wysiewane do gruntu. U koleżanki jest ich całe pole. Kilka lat temu wysiała kwiatuszki na wiosnę i od tej pory wysiewają się same. Ja nie bardzo wiem czy nasionka wymagają stratyfikacji, czy mogę je wysiać na wiosnę. One nie są ze sklepu, więc może trzeba je wysiać tak jak w naturze. Może potrzebują przeleżeć w ziemi skoro w ten sposób rozsiewają się co roku?
********************************************************************************************
[05.10] 11:33 Cebulkaa
Właśnie już nawet wcześniej chciałam o kosmosie napisac - kiedys kwiatami jesieni były astry i wszędzie było je widac, a teraz tą rolę przejął kosmos Ale jak go siac to nie wiem - pewnie normalnie, wiosną do gruntu
********************************************************************************************
[05.10] 12:05 Baś_22
Pełna nazwa kosmosu to kosmos podwójnie pierzasty. Inna nazwa to onętek. Jest to roślina jednoroczna wysiewana wprost do gruntu pod koniec kwietnia W tamtym roku zebrałam na swojej działce sporo nasion kosmosu aby posiać go w tym roku. Okazało się, że nie było to konieczne ponieważ sam się porozsiewał, ale tam gdzie sam chciał Jak roślinki podrosły to wybierałam co ładniejsze i pikowałam na miejscach stałych. Resztę musiałam usunąć, bo było ich zatrzęsienie
********************************************************************************************
[05.10] 22:36 cicho_borowska
Dzięki za kosmoski. Tzn. nasionka poleżą do wiosny w domu.
********************************************************************************************
[06.10] 09:36 eve lee
Cicho_borowska - a ja na kosmos mówię warszawianka.
********************************************************************************************
[06.10] 10:50 tereklo
A u nas na kosmos mówią "maryśki". Jak zwał tak zwał - są urocze.....
********************************************************************************************
[04.03] 15:55 Albera
Kosmos pierzasty jest łatwy w uprawie . Sam mi zazwyczaj się rozsiewa. Jak chcesz mieć go wcześniej, to można trochę posiać na rozsadę. Tylko nie za wcześnie, bo szybko rośnie. Znosi prawie wszystko
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości