Magnolia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Magnolia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:29 pm

Magnolia
[19.01] 17:24 Onaela
Werter-dzieki za linka do pogody-brr....faktycznie zapowiada sie siarczyscie.Czy sądzisz,ze w zwiazku z tym wskazane byłoby okrycie magnolii,rododendronów,azalii(tylko na czas bardzo duzych mrozówponad 20st.)?? Zwłaszcza,ze ma równiez wiać....
********************************************************************************************
[19.01] 17:42 Werter
Jejku ... !!! Zapomniałem o swej Magnolii !!!
Masz rację Onaelu. Na odkrytym terenie, podczas takich mrozów, zwłaszcza gdy towarzyszy im wiatr (a takowy według prognozy ma się pojawić i to silny) pąki kwiatowe nie okrytych Magnolii z pewnością ucierpią
********************************************************************************************
[19.01] 22:37 Cebulkaa
Werter - czy znasz jakąś "kolumnową" odmianę magnolii różowej, o grubych płatkach? Tak żeby była, ale nie zajmowała za dużo miejsca Bo stellata (tak się chyba nazywa ta drobna biała) jakoś mnie nie przekonuje.
********************************************************************************************
[22.01] 22:44 Werter
Cebulko. W sprawie magnoli. U siebie mam tylko odm. Aleksandrina a ta rośnie dość wysoko (widziałem jej kilkudziesięcioletnie okazy mierzące ok. 5 m). Poszperam jutro w literaturze, może niską będzie Nigra lub Suzan. Trafiają się coraz częściej w sklepach magnolie o żółtych kwiatach (nie pamiętam teraz nazwy odmiany). To jest dopiero rarytas!!!Niestety nic nie wiem na ich temat, poza tym, że są dość drogie (jak większość nowości) tj. ok. 200zł.
********************************************************************************************
[27.05] 23:03 belva
Szelka jezeli chodzi o te wysokie magnolie to one maja galezie do ziemi i kwiaty sa na wyciagniecie reki. Te galezie moga przyrastac do ziemi i tworzyc nowe magnolie. Maja slodki i jakby "jedzeniowy" zapach. Sa to olbrzymie najpierw paki (15 cm wysokie) a potem wielkie kwiaty koloru kosci sloniwej. Pieknie wyglagaja jak sie je wrzuci do wody, troche jak nenufary.
********************************************************************************************
[09.01] 15:33 lucysia
Zastanawiam się nad odpowiednimi towarzyszami dla magnoli. Ktoś ma pomysły? Myślałam nad cebulowymi wiosennymi kwiatami.Tylko tym razem muszę koniecznie w koszyczki wsadzać cebulki bo znowu nornice mi wetną
********************************************************************************************
[09.01] 15:42 belva
Lucysiu pod magnolia ( ta rozowa ktora kwitnie przed liscmi) wsadzama helleborusy i zolte krzaki tzw miotly ( chyba rodzaj krzakowatej tui)
*******************************************************************************************
[02.02] 21:05 MaWi
Też mam przy domku Magnolię. Miała być mała, kiedy ją dostalam kilkanaście lat temu (tak zapewniał darczyńca), a wyrosła ogrooomna. Kwitnie jednak mizernie (kwiaty białe) i nie wiem, co może być przyczyną? Może kiepska w tym miejscu ziemia? Czy Magnolie należy nawozić i ew. czym? Może ktoś się orientuje i odezwie na ten właśnie temat?
*******************************************************************************************
[02.02] 22:19 Werter
Magnolia lubi kwaśne podłoże. Polecam zasilanie siarczanem amonu, oczywiście nie dużymi dawkami na raz.
*******************************************************************************************
[04.03] 18:33 dadi
Czy próbował ktoś hodować magnolię z nasion? Są na drzewku i może coś by z nich było .
*******************************************************************************************
[16.05.2009] 22:08 Yaris68
może któraś z Was próbowała ukorzenić zdrewniałą gałązkę magnolii??? Mam zamiar tak zrobić, choć sceptycznie podchodzę do tego przedsięwzięcia. Udało się któreś z Was?
********************************************************************************************
[17.05.2009] 19:56 jolkaza
W mojej mądrej książce, nie mam nic na temat rozmnażania magnoli z części zdrewniałych, jedynie mowa jest o szczepieniu zrazów półzdrewniałych. Inne metody dotyczą - rozmnażania z nasion , przez odkłady zwykłe i rozmnażania sadzonek zielnych.
********************************************************************************************
[17.05.2009] 23:11 Onaela
Próbować zawsze można .Dla lepszej skutecznosci warto wesprzeć sie specjalnym ukorzeniaczem do sadzonek zdrewniałych. Jak masz "zielone palce" -moze się udać!
Ja w tym roku zrobiłam odkład powietrzny na pięknej Magnolii bladożółtej mijej koleżanki.Z niepokojem czekam do jesieni,aby sprawdzić,czy sie udało .Narazie wyglada ładnie,ale korzeni jeszcze przez folię nie widać ....
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości