Mahonia

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Mahonia

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:29 pm

Mahonia
[21.09] 19:38 Onaela
Chciałam wam polecić mahonię-piekny zimozielony krzew który pięknie rośnie nawet w głebokim cieniu.Ja mam kilka krzewów ,a najładniejszy jest ten,który rośnie pod wysokim orzechem włoskim. Swiatło tam nie dociera,wilgoci mało,bo go nie podlewałam,a on piękny jak na wystawę Idąc za ciosem poprzesadzałam kilka odnózek-odrostów w inne cieniste miejsca
********************************************************************************************
21.09] 23:45 *kati
Onaela- popieram Cię. Tę mahonię też polecam.Sama mam kilka w swoim ogrodzie ale niestety jeszcze małe.
********************************************************************************************
[04.06] 20:04 Onaela
A u mnie pod orzechem rośnie najpiękniejsza Mahonia z mojej kolekcji
********************************************************************************************
[04.06] 21:43 Shalla
Ja mam jaką mahonię, ale pojęcia nie mam co to za gatunek. Jest ogromna i ma ze 20 lat. Rozrasta się, jak chwast, wyrywam pasjami i rozdaję każdemu kto chce i nie chce. Zasiedliła się pod starym ok 30 letnim świerkiem i nieco młodszym klonem. To znaczy pewnie ktoś ją tam posadził... Strzygę ją wściekle bo całkiem zarosłaby chodnik. Napiszcie mi proszę do jakiej wysokości ten krzak urasta?
********************************************************************************************
[04.07.2008] 16:23 super-krolik
mam problem chce posadzic krzew na lesnej sosnowej dzialce czyli ziemia kwasna mam tylko 4 kolor, rododendrony zajely jz 10 m kw.sa piekne ale moze cos w pozniejszym czasie by kwitlo
*******************************************************************************************
[05.07.2008] 23:40 tuurma
Króliku, w późniejszym terminie kwitną hortensję, też lubią półcień i kwaśną glebę. Jako roślinę okrywową możesz zastosować tojeść rozesłaną, szybko się rozrasta i kwitnie latem żółtymi kwiatkami, barwinek (kwiaty fioletowe wiosną), runiankę japońską lub gaulterię. Z krzewów jeszcze mahonia może rosnąć w cieniu. W miejscach słonecznych dobre będą wrzosy i wrzośce, szczodrzeniec i żarnowiec. W półcieniu mogą kwitnąć liliowce.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości