Marcinki

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Marcinki

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:26 pm

Marcinki
[18.10] 17:22 malachit
. Kochani, moje marcinki kwitną przepięknie, wielka plama niebieskości. Wyczytałam, żę marcinki trzeba co w lata przesadzać, gdyż wieloletnie marniją. I jest to chyba prawda, bo moje kwitną pierwszy raz, i wyglądają cudnie (a u kuzynki od której dostałam te byliny) rosną od iluś lat w tym samym miejscu, i wyglądają marnie. Marcinki warto też podsadzać niższymi bylinami, bo od dołu wyglądają nieciekawie. Moje mają takie obifite kwiaty, że nawet listków nie widać, są średniej wysokości, i myślę że pięknie by wyglądało, gdyby podsadziło je się mniejszymi białymi marcinkami, albo chryzantemami.
********************************************************************************************
[18.10] 17:25 malachit
Przepraszam za błędy, marcinki przesadza się po 2 latach, nazywa się to odmładzanie bylin, jest to niestety kłopotliwe, ale niezbędne jeżeli chcemy, aby były piękne te późnojesienne kwiaty. Ja osobiście lubię marcinki bardzo.
********************************************************************************************
[18.10] 21:44 toja39
Posiadam też wspomniane wcześniej przez Malachit marcinki i uważam , że są naprawdę wdzięczne. Pięknie kwitną. Nie widziałam dotąd białych i nie ukrywam, że chciałabym takie mieć. Muszę się rozejrzeć.
********************************************************************************************
[19.10] 09:04 Cebulkaa
malachit -My też nazywamy te kwiatki 'Marcinki' - ciekawe czy to nazwa ogólnopolska, czy mają różne nazwy w innych częściach kraju? (a jest nas tu ładna ogólnopolska zbieranina, możemy to wspólnie stwierdzic )
********************************************************************************************
[19.10] 10:15 Baś_22
Cebulkaa - u nas też te kwiaty nazywają się "Marcinki" (Wrocław)
********************************************************************************************
[22.10] 18:44 ninia1960
Bardzo chętnie podzielę się marcinkami bo mam ich dużo i różne kolory.
********************************************************************************************
[23.10] 07:18 Słoneczko2006
. Polecam wszystkim marcinki na grządkę sama mam fioletowe, można z nich robić piękne otoczki wyglądają jak obsypany kwieciem niskie płotki, chociaż są też wysokie.
********************************************************************************************
[23.10] 07:24 toja39
...Marcinki już przkwitły, szkoda, bo u sąsiadów jeszcze się trzymają. Chciałabym mieć białe marcinki, nie wiem czy teraz można je sadzić, chyba raczej na wiosnę. Ninia jeżeli ta propozycja podzielenia się tymi roślinkami to ja bardzo chętnie
********************************************************************************************
[23.10] 10:50 Baś_22
Myśle, że te marcinki można jeszcze teraz przesadzić. Dostałamo od sąsiadki białe i posadziłam je tydzień temu. Już wypuściły nowe listki.
********************************************************************************************
[24.10] 00:32 belva
AAAAAAAA!! to te Marcinki nazywaja sie u nas "astry" tez je mam ale ich nie lubie bo nierowno mi kwitna.
********************************************************************************************
[24.10] 07:16 Słoneczko2006
Mam Marcinki na grządce ciemnofioletowe, ale gdyby ktoś miał białe bardzo bym się ucieszyła.
*******************************************************************************************
[24.10] 12:42 Bird05
Też bym chciała marcinki , ale nie wiem komu co mam podać? U mnie rosną na działce takie wysokie jasno fioletowe ale one kwitły latem. Moze to nie sa marcinki? Zna sie na tym ktoś?
********************************************************************************************
[07.11] 11:06 ewikami25
marcinki uwielbiam ,bo kojarzą mi się z babcinym ogródkiem , a że do tego lepianke mam na wsi ,to chciałam żeby było wsiowo .dostałam wprawdzie w spadku po poprzednich właścielach skalniak ,ale pies ,go zliwidował .co do marcinków :mam jeszcz niskie niebieskie i jeżeli ktoś będzie chciał na wiosne mogę wysłać.
********************************************************************************************
[15.11] 11:04 Słoneczko2006
Nino 1960 czy na zdjęciu 21 te różowe, białe i bladoniebieskie to marcinki są śliczne ja mam tylko fioletowe
********************************************************************************************
[17.10] 10:01 Weigela
Mnie Marcinki także bardzo się podobają.Umówiłam się z panią na rynku,żeby mi przyniosła różne kolorki z korzeniami.W centrum ogrodniczym Marcinki kosztują 9 zł,a ja kupiłam po 3zł za bylinkę.Na przyszłą jesień już na pewno fajnie sie rozrosną.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości