Melon

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Melon

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:25 pm

Melon
[12.01] 15:04 Miga
Kochani ogrodnicy! czy ktoś ma jakieś doswiadczenia w uprawie melonów i bakłażanów? próbowałam z marnym skutkiem. Bakłażany zakwitły i zrzucały kwiaty nie zawiązując owoców. Melony wprawdzie owocowały ale były marniutkie.
********************************************************************************************
[13.01] 01:02 Mikros
Melony uprawiam, odmianę Oliwin – bardziej nadającą się moim zdaniem do sałatek owocowych i odmianę Malaga F1 – wspaniały do bezpośredniego spożycia i na konfitury. Moje próby uprawiania go w gruncie, nawet pod wyściółkowaniem folią nie powiodły się. Owoców wiązało się zawsze sporo ale nigdy nie zdążyły odpowiednio wyrosnąć i dojrzeć. Pod folią co roku ładnie rosną /wielkości głowy/ i pięknie dojrzewają. Ponieważ nie mogliśmy skonsumować wszystkich, przygotowałam z nich konfiturę – jest wspaniała.
********************************************************************************************
[02.03] 13:21 Cebulkaa
Nie wiem, czy zdarza Ci się melony w supermarkecie kupowac, ale jeżeli tak to jak byś porównała smak kupnych sprowadzanych z cieplejszych krajów z wyhodowanymi w naszym zimnym kraju ale pod troskliwą opieką?
********************************************************************************************
[02.03] 16:24 Mikros
Melony i owszem kupuję od czasu do czasu w supermarkecie, ale tylko nie w sezonie. Jak mam swoje nikt z nas by się nie skusił na kupne. To jest tak, jak z pomidorami. Z własnej uprawy mają dużo lepszy smak i aromat. Ponadto wiem, że nie są sztucznie nawożone.
********************************************************************************************
[25.05] 07:02 po_ziomka
W tym roku prubóje wychodować melony. Już rosną ale narazie w doniczkach. Jeżeli ktoś ma doświadczenia w uprawie melonów. proszę o wskazówki.
********************************************************************************************
[25.05] 08:40 Werter
Poziomko Trzymam kciuki za Twe melony. Ja w tym roku próbuję po raz pierwsz wychodować arbuzy w tunelu.
*******************************************************************************************
[09.05] 08:36 Eduarda
melony w gruncie uprawiasz? Udają się? Czy pod folią?
********************************************************************************************
[12.05] 00:54 belva
Eduardo melony rosna bez foli bo u nas jest goraco ale wychodza dosc male i czesto jak sa juz zbyt dojrzale to robaki sa szybsze od nas ..
********************************************************************************************
[27.05] 15:08 Cebulkaa
Moje pomidorki w donicach niedługo zakwitną, ale melonom pospadały wszystkie pierwsze zawiązki - chyba niestety przez te ostatnie zimne noce (tzn te przed upałami )
********************************************************************************************
[27.05.2008] 09:23 Cebulkaa
Trochę się w donicach pouprawiało... Cóż, jak się nie ma kawałka gruntu do dyspozycji, donice są świetnym rozwiązaniem W dużych czarnych kubłach świetnie tez udały sie melony - widać podobało im sie to nagrzewanie
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości