Migdałek

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Migdałek

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:22 pm

Migdałek
[11.05] 17:21 *kati
Ostatnio, będąc u teściowej na działce zakochałam się od pierwszego wejrzenia.... w kwitnącym migdałku. Co za wspaniały widok. Piekne, różowe pełne kwiaty - cudo. Muszę go mieć. Nie wiem dlaczego do tej pory go nie kupiłam, bo zawsze mi sie podobał. Chyba to w myśl zasady - oko nie widzi, serce nie boli. Teraz oko zobaczyło i serce od razu zadrżało.
********************************************************************************************
[12.05] 21:24 Onaela
A migdałka przerabiałam...nie zniósł pierwszej zimy po posadzeniu.tak samo Tamaryszek.Nie będe z nimi więcej eksperymentowac...
********************************************************************************************
[20.10] 09:28 toja39
A mnie marzy się migdałek, jest taki wdzięczny......i jakiś różanecznik. Gleba u mnie kwaśna i taki fajny półcień znalazłby się dla niego.....widziałam odmiany o intensywnie pomarańczowych kwiatach. Nie wiem czy teraz jest dobra pora na zakup u ogrodnika.
********************************************************************************************
[20.10] 12:01 miwia
O migdałku nie mam pojęcia, nawet nie wiem, jak wygląda
********************************************************************************************
[20.10] 12:08 toja39
Jeżeli chodzi o migdałek (bo tak się o nim potocznie mówi) pamietam z czasów dzieciństwa. To krzaczek, który na wiosnę jest obsypany mnóstwem kwatów w rózowym lub pomarańczowym kolorze. Bardzo urokliwy.
********************************************************************************************
[20.10] 12:43 Werter
Miwio Wpisz w google łacińską nazwę Migdałka trójklapowego: Prunus triloba - i przełącz na grafikę, a wyskoczy Ci cała masa jego zdjęć.
********************************************************************************************
[20.10] 13:12 miwia
Pewnie, że sobie kliknęłam Migdałek jest piękny. Nigdy nie widziałam w realu. Jak gdzieś namierzę, to się odezwę
********************************************************************************************
[20.10] 13:23 toja39
Jest naprawdę bardzo wdzięczny. Kwiaty w kolorze pomarańczowym ma inny krzew, trochę namieszałam, ale niestety nie znam nazwy...
********************************************************************************************
[20.10] 22:39 *kati
Tak sobie czytam i właśnie sobie przypomniałam, że migdałek też mi się zawsze podobał, tylko jakoś o nim zapomniałam. Kiedyś już zakupiłam jeden okaz, ale niestety zginą śmiercią tragiczną pod kołami koparki która kopała rowy na naszym podwórku.
********************************************************************************************
[21.10] 10:00 Cebulkaa
Dołączam sie do pochwał migdałka - mój dziadzio miał go tam pod Myślenicami (gdzie klimat jest już ostrzejszy) i żył przez długie długie lata bez okrywania, miał piękne, pełne, różowe kwiatki. Rośnie może troszkę nieporządnie. W Chinach na nowy rok jako 'choinek' używa się właśnie nie drzewek iglastych tylko kwitnących (!) (pewnie sztucznie pędzonych) różnych ozdobnych odmian prunus lub malus (orientacyjnie - wiśni lub śliwy) - między innymi migdałków. Widok śliczny!
********************************************************************************************
[21.10] 10:05 Cebulkaa
Namieszałam - prunus to wiśnia/śliwa a malus to oczywiście jabłoń
********************************************************************************************
[01.04.2008] 10:23 Emmi
Od paru dni jestem szczęśliwą posiadaczką paru krzewów ozdobnych, jak bzu, czy migdałka, z któego bardzo się cieszę, bo polowałam na niego, a wszędzie jak jest , to szczepiony na pniu, a ja chciałam taki zwykły.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości