Niecierpki

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Niecierpki

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:14 pm

Niecierpki
[04.11] 15:44 belva
U nas jest pieknie i jeszcze kolorowo ale juz w ta noc podmrozilo w wszystkie niecierptki zmarzly. Ciekawe czy ta nazwa pochodzi od tego ze nie cierpia mrozu i od tego ze jak sie dotyka ich beczulek z nasionami prychaja nimi na 2 metry? U mnie wysiewaja sie co roku . Mam nadzieje ze na nastepny rok zasieje nimi las z tylu.
********************************************************************************************
01.03] 14:59 Eduarda.
Pochwalę się, że u mnie na parapecie już kiełkuje: pelargonia wielkokwiatowa (różowa i czerwona), niecierpki, malwy, jakaś nowość o wdzięcznej nazwie „Motylek”, werbenę zwisającą.
*******************************************************************************************
[09.06] 09:10 OLaB
Na balkonie w tym roku nie mam nic, no może zostawię sobie parę nagietków, które posiałam na działkę. Poddałam się. Mam balkon od wschodu i jakoś mi nie chcą rosnąć kwiaty. Wystawiam za to na balkon większość kwiatów zielonych z domu. Po takim wietrzeniu letnim lepiej rosną.
*******************************************************************************************
[10.06] 11:23 Cebulkaa
OlaB - a próbowałaś już miec fuksje lub niecierpki? - w teorii właśnie te kwiaty są polecane na cieniste balkony z niewielką ilością słońca (ciekawe jak w praktyce )
*******************************************************************************************
[12.06] 16:29 elka14
Balkony Przez 3 ostatnie lata miałam na swoim tarasie (od południa) kobeę. Pięknie rosła, kwitła dość późno, ale masa zieleni i tak sprawiała przyjemne wrażenie. W tym roku nie posiałam.. i bardzo mi jej brak. Pięknie wyglądają niecierpki, choć przy mniejszym nasłonecznieniu byłoby im lepiej. Wystawiam swoje agapanty, oleandry i kaktusy. Dobrze rosła mi surfinia (różowa). Problemem jest tylko dostarczenie dużej ilości wody.
******************************************************************************************
[17.01] 15:47 *kati
Do rankingu długo kwitnących kwiatów podałabym pelargonie, aksamitki i niecierpki – wszystkie je bardzo lubię bo długo wyglądają ślicznie
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości