Niezapominajki

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Niezapominajki

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:13 pm

Niezapominajki
[20.04] 07:50 Onaela
Przypomniało mi się,że ktoś pytała na poprzedniej stronie,jak długo kwitna niezapominajki-one niestety zdobia rabatki tylko w maju-potem nadają sie tylko do wyrwania ,ale zostawiają po sobie dużo dzieci-jak znalazł na przyszły rok!!!
*******************************************************************************************
[15.05] 17:05 Wiotka
Mam pytanie. W tym roku wyszła mi tyko 1 biedniutka niezapominajka. W zeszłym roku i 2 lata temu miałam piekną rabatę a teraz figa. Czy je trzeba dosiewać co jakiś czas ? Myślałam , ze one same sie rozsiewają.
********************************************************************************************
[15.05] 18:50 Emmi
Wiotka// Być może za szybko pozbyłaś się przekwitłych roślin niezapominajki, długo trzeba je trzymać. Któregoś roku, też jakoś tak szybko usunęłam przekwitłe niezapominajki i kolejnego roku miałam bardzo mało. Teraz trzymam je jeszcze cały czerwiec. One mają chyba długi cykl nasienny.
********************************************************************************************
[15.05] 21:14 Cebulkaa
Juz mialam gromy rzucac za brak pamięci o tym kto jest patronem dzisiejszego dnia,ale widze ze nie jest zle, dyskusja sie toczy o niezapominajkach
********************************************************************************************
[16.05] 11:07 Wiotka
Emmi Kochana, ja w zeszłym roku miałam mnóstwo niezapominajek. Oczywiście zostawiałam kwiaty prawie do końca bo chciałam aby się wysiały. A tu jeden biedniutki kwiatuszek zamiast rabatki. Dosieje je – ale kwiatki zobaczę w przyszłym roku. A tak mnie wszyscy ostrzegali, że niezapominajki strasznie się rozłażą po całym ogrodzie.
********************************************************************************************
[23.05] 16:20 malachit
Jeżeli chodzi o kwaty, to lubię takie drobne i miniaturki. W moim ogrodzie kwitnie kalina, żurawki i goździki, niezapominajki. Niezapominajki też lubię, ale jak tworzą takie niebieskie dywany, w każdym razie kiedy jest ich dużo, to pięknie wyglądają
*******************************************************************************************
[24.06.2009] 10:33 Emmi
Z takich moich ekologicznych obserwacji, zauważyłam, że na przykład wszelkie ślimaki łącznie z tymi bezmuszelkowymi, omijały wielkim łukiem niezapominajki. Już nie pora na nie, ale warto mieć to na uwadze. Niestety innych roślin nie udało mi się zaobserwować.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość