Papryka

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Papryka

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:08 pm

Papryka
[04.03] 11:09 Mikros
. Nic to, po południu i tak muszę pojechać, to zobaczę co się tam dzieje a teraz wykorzystuję czas wysiewając paprykę słodką, papryki ostre, najwcześniejsze i wczesne pomidory z przeznaczeniem do uprawy pod folią.
********************************************************************************************
[11.03] 10:39 Mikros
Sadzonki fuksji i pelargonii przyjęły się wszystkie, pięknie wzeszła papryka słodka i ostra oraz seler.
********************************************************************************************
MARYNATA Z PAPRYKI:
1,5 kg papryki
50 dkg cebuli
0,75 l wody
0.05 l octu 10%
sól, cukier do smaku
ziarna pieprzu ,ziele ang
listki laurowe
Warzywa umyć i oczyścić .paprykę pokroić w szerokie paski , cebulę w grube talarki a ogórki w cienkie plastry.
D wrzątku wrzucić rozdrobnione warzywa, osączyć i schłodzić i umieścić w słoikach. Przygotować zalewę z wody, octu i przypraw, gorącą wypełnić słoiki. Pasteryzować 15-20 min
******************************************************************************************
[01.08] 19:08 Cebulkaa
PAPRYKA KONSERWOWA
zalewa:
¾ szklanki octu (10%)
2,5 szklanki wody
0,35 kg cukru
8 ziarenek pieprzu
8 ziarenek ziela angielskiego
- wszystko to zagotować

Paprykę obrac, pokroic na podłużne cząstki i sparzyc żeby zmiękła. (ja zagotowuję połowę dużego garnka wody i wrzucam paprykę na gorącą wodę partiami na parę minut – chodzi o to, żeby się odkaziła i zmiękła, żeby się łatwiej układało w słoiki) Ułożyc ściśle w słoikach i zalac gorącą zalewą, zakręcic i pasteryzowac 10-15 min. w zależności od grubości papryki. Smacznego!
Paprykę bierzemy przede wszystkim czerwoną i do tego trochę żółtych, dla koloru. Nie trzeba wlewac na wierzch oleju. Papryka świetnie się przechowuje i smakuje – w zeszłym roku zrobiliśmy jej bardzo dużo więc w tym roku nie robiliśmy i jemy starą – dalej dobra, nie czuc po niej wieku. Po otwarciu przechowywac w lodówce, raczej szybko zużyc.
********************************************************************************************
[02.08] 23:27 Onaela
Papryke robie podobnie jak Cebulka.Jest swietna-to chyba duza ilosc cukru sprawia,ze jest tak dobra.
*****************************************************************************************
[19.10] 19:21 tereklo
A - jeszcze jedno. W tym roku robiłąm paprykę czerwoną kiszoną - pychota! Jak kogoś zainteresuje, to służę przpisem.
********************************************************************************************
[15.01] 19:21 saginata
W tunelu uprawiam paprykę i pomidory.Kiedyś sadziłam odmiany pod osłony-ale mi nie smakowały[twarda skórka]-no i sadzonki czy nasiona były dużo droższe.Teraz sadzę gruntowe-i jest dobrze-a ostatnio to malinówki i papryka mogłyby iść na wystawę takie były piękne.
********************************************************************************************
[16.01] 06:57 Werter
Ulubioną i sprawdzoną odmianą papryki jest "Ożarowska" i jej raczej nie zmienię na inną.
********************************************************************************************
[16.02] 11:26 Albera
Czy to możliwe, żeby torebeczka nasion ostrej papryki kosztowała 25 złotych? U nałogowców ogródkowych wszystko jest możliwe. Wybrałam się tylko po paprykę, bo syn labidzi,że nie może trafić w sklepach na marynowane ostrości, a jak trafi, to cena przyprawia o zawrót głowy. Kupiłam paprykę, ale jak tu się oprzeć, i nie kupić czerwono-białej gloksynii i jeszcze paru bylinek?
******************************************************************************************
16.02] 15:21 lucysia
Albero ja kupiłam ostrą paprykę ,chyba Cyklon? za 1.5zł.Chyba cię orżneli.Może to jakaś super odmiana????
*******************************************************************************************
[16.02] 16:10 Albera
Lucysiu! Nie jest ze mną tak żle,nie zostałam orżnięta, tylko może niezbyt wyrażnie napisałam, że wybrałam się po paprykę, a kupiłam 10 torebek nasion plus bulwa gloksynii, która już została posadzona. Zgodnie z dobrymi radami z topiku, nie posiałam jeszcze pomidorów. Czekam na 20 i 21 lutego, to mają być owocowe dni wg kalendarza biodynamicznego. Zasieję wtedy też paprykę
*******************************************************************************************
[03.03] 19:17 Cebulkaa
A poza tym kupiłam sobie na próbę nasionka papryczki chilli Próbował ktoś hodowac, macie jakies doświadczenia w tym względzie?
******************************************************************************************
[02.08] 09:18 Cebulkaa
Alberto - no cóż, faktycznie chyba nie wszystko w donicach wychodzi... Ale muszę powiedzieć, że hodowla melonów w dużych czarnych donicach idzie śpiewająco... Musze zrobić dokumentację fotograficzną, bo podrosły znowu Poza tym w praktyce przetestowane że do donic nadają się: Pomidory (koktajlowe, malinowe, pomarańczowe), papryka chilli, truskawki, poziomki A jak widać maliny nie...
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron