Pasternak

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Pasternak

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:07 pm

Pasternak
[05.10] 08:31 Werter
Acha, jeszcze jedna sprawa.
Na podstawie własnych (wczorajszych) spostrzeżeń, mogę potwierdzić skuteczność aksamitek jako roślin odstraszających nornice. Otóż, ku memu zdumieniu, zaatakowały mi one szyjki korzeniowe i korę u podstawy pędów siewek Antonówki, do cna je obgryzając. Rosnące natomiast wśród aksamitek, niemal tuż obok, buraki, marchew i pasternak pozostały nietknięte.
********************************************************************************************
[05.10] 08:31 Werter
Ps. Sieję Pasternak zamiast Pietruszki.
Smak ten sam, a wydajność "o niebo" większa. Nawet wskazane jest sianie go bardzo gęsto i nie przerywanie siewek, inaczej wyrośnie do wielkości pastewnych buraków.
******************************************************************************************
[24.04] 23:51 farmerka63
Pasternak! Rośnie dużo większy i zdrowszy od pietruszki! A ponad wszystko zachęcam do uprawy ziół w ogródku - sama mam osobny ogródek ziołowy –
*******************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości