Perukowiec podolski

drzewa, krzewy, kwiaty, warzywa...

Perukowiec podolski

Postautor: Cebulka » pn sty 24, 2011 1:05 pm

Perukowiec podolski
[24.11] 11:35 Cebulkaa
To jeszcze Ci napiszę, co ja mam o perukowcu:
PERUKOWIEC PODOLSKI (Cotinus coggygria)- "lubi gleby lekkie, suche, wapienne i stanowiska słoneczne. Jego liście opadają na zimę, a kwiaty zebrene w duże wiechy pojawiają się w końcu maja. Szypułki w owocostanie pokryte są różowymi włoskami, toteż zały owocostan staje się puszysty i bardzo efektowny od lipca do wreześnia. Wysokośc 3m odległośc sadzenia 3,5-4m. Cięcie – skracanie zbyt długich pędów w marcu" (ale na rysunku pokazane, że skracają wszystkie pędy tak na goło, krótkie kikutki na grubszych gałęziach) Opis brzmi zachęcająco.
********************************************************************************************
[24.11] 22:35 Mikros
Perukowiec podolski jest żeczywiście bardzo mało wymagający. Dwa lata temu sama go ukorzeniałam, dzisiaj jest już wyższy odemnie. Jest bardzo dekoracyjny ale musisz wiedzieć, że rośnie w potężny krzak a nawet drzewo i ma bardzo dużo odrostów, zatem potrzebuje dużo miejsca. Najładniej wygląda jednak wyeksponowany. Z powodu braku miejsca na działce, kilka krzaków prowadzę w tzw. parasol, nawet ładnie to wygląda. Tak też prowadzę perukowca a odrosty kilka razy w roku bezwzględnie wycinam.
********************************************************************************************
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Wróć do Encyklopedia gatunków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości